Google Family Link w Polsce

Obecnie trudno znaleźć rodzica, który nie pozwala swoim pociechom na korzystanie z telefonu czy tabletu. Nastały takie czasy, że wydaje się to niemal konieczne, jeżeli nie chcemy, by dziecko zostało wykluczone cyfrowo. Co jednak zrobić, by mieć kontrolę nad takimi treściami? Google wie, a na dodatek udostępni w końcu aplikację Family Link w Polsce.

Google Family Link w Polsce

O tym, że dziecko w sieci nie jest w pełni bezpieczne, wie chyba każdy rodzic. A przynajmniej wiedzieć powinien, bo przecież wystarczy chwila nieuwagi, kliknięcie nie w ten link co potrzeba i pojawia się problem. Niestety, ale mimo tego, że wiemy o niebezpieczeństwach, często nic z tym nie robimy. Warto przypomnieć, że przecież dorośli też ciągle dają się nabierać na przeróżnego rodzaju przekręty, a co dopiero mówić o niepełnoletnich.

Family Link w Polsce

Dlatego cieszy to, że Google Family Link w Polsce zostanie w końcu oficjalnie dostępne. Do tej pory aplikacja działała głównie na rynku amerykańskim. To oczywiście spowodowane było tym, że firma traktuje go jako swój macierzysty i główny rynek, ale i na resztę świata przyszła pora. Może nie na cały, ale na dużą jego część, bo aplikacja ma zawitać do 37 krajów w Europie.

Podyktowane jest to zapewne w dużej mierze nowymi przepisami, które mają zacząć obowiązywać na terenie Unii Europejskiej jeszcze w maju. Polityka prywatności także musiała zostać zmodyfikowana i przedstawiona w nowy sposób. Wiadomo, że część użytkowników korzystających z sieci nie ma pojęcia o ustawieniach prywatności, a już z pewnością nie dzieci. I stąd też decyzja o wypuszczeniu w świat Family Link.

Jak działa Family Link?

Korzystając z aplikacji będziemy mogli utworzyć konto w Google, które będzie przypominało to używane na co dzień. Na urządzeniu z którego korzysta nasza pociecha, logujemy się za pomocą aplikacji i tyle. My, jako rodzice mamy wtedy podgląd tego, co i do jakich treści ma dostęp dziecko. Oczywiście nie do wszystkich, bo wiele z aplikacji ma swoje własne ustawienia, które warto wcześniej sprawdzić, ale za to możemy robić dużo rzeczy dzięki Family Link.

Możemy zatwierdzać dostęp do konkretnych aplikacji ze sklepu Play, widzimy ile czasu dziecko spędza na urządzeniu, a także możemy ten czas mu ograniczyć. I choć brzmi to wszystko świetnie, to pojawia się jednak pewna wątpliwość. Czy wszyscy będą mogli z tej aplikacji skorzystać? O ile rodzice potrzebują urządzenia z Androidem 4.4 lub iOS 9 (i wyższych wersji), to już w przypadku sprzętu, na którym ma być zainstalowany Family Link pojawia się informacja o potrzebie Android 7.0. Na stronie aplikacji jest wprawdzie informacja, że „usługa może się okazać dostępna na urządzeniach z Androidem 5.0 i 6.0”, to nie jest to już takie pewne. Będzie trzeba w pierwszej kolejności usunąć wszelkie konta ze sprzętu, zalogować się „na dziecko” i dopiero przystąpić do instalacji. Patrząc na to, jak wiele osób ma problemy z prostymi czynnościami związanymi z instalacją czegokolwiek, to Family Link dla starszych telefonów i tabletów może okazać się barierą nie do przeskoczenia. Bo w końcu ile z tych sprzętów możesz poszczycić się wersją Android 7.0 lub wyższą?

Po najnowsze urządzenia oraz smartfony zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Google / Android Police

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...