Google Files Go

Google Files Go — zarządzanie plikami stanie się prostsze

Gigant z Mountain View, czyli firma stojąca za rozwojem Androida może pochwalić się solidnym zestawem aplikacji pisanych pod wspomnianą platformę. Autorskie programy z małymi wyjątkami prezentują iście wzorcowy poziom, za co należy koncern pochwalić. Niestety, wśród aplikacji brakuje narzędzia do zarządzania plikami. W zasadzie — brakowało, gdyż ruszyły testy Google Files Go.

Google Files Go

W sklepie z aplikacjami dla systemu Android znajdziemy mnóstwo mniej lub bardziej specjalistycznych narzędzi, do których zaliczyć możemy menadżery plików. Nauczony doświadczeniem, wiem, że najlepiej sprawdzają się produkty sprawdzonych deweloperów. Tutaj bez wątpienia prym wiedzie Google, które oferuje użytkownikom zielonego robota pakiet użytecznych produktów cechujących się prostym i przyjaznym użytkownikowi interfejsem. Wobec powyższego, oczekiwania odnoszące się do nowości ze stajni Google są wysokie. Czy apka im sprosta?

Google Files Go — zarządca plików

Produkt jest obecnie w fazie testów, ale nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby pobrać go z nieoficjalnych repozytoriów. Naturalnie, wskazane jest oczekiwanie na stabilną wersję, gdyż produkt BETA może, choć nie musi, działać nieprawidłowo. Tam, gdzie w grę wchodzą dane użytkowników, takowa niepewność nie powinna mieć miejsca. Nie mniej, nawet nie decydując się na instalację oprogramowania, możemy sprawdzić, co ono kryje. Jak? Opierając się na dostępnych grafikach.

Zrzut ekranowy z aplikacji pokazuje, że program podzielono na dwa panele, z których pierwszy stanowi listę plików dostępnych w naszym smartfonie oraz na pamięciach zewnętrznych, jak karty SD. Z poziomu tej zakładki możemy przenosić pliki, a także kasować duplikaty. Drugi panel prezentuje pliki w formie grupowej (wideo, dokumenty, obrazy, audio). To jednak niejedyne możliwości aplikacji. Program będzie również wspierał przesyłanie plików za pośrednictwem technologii bezprzewodowej Bluetooth, co również zaprezentowane jest w interesujący graficznie sposób.

Kiedy Google Files Go trafi do użytkowników niebędących testerami? Odpowiedzi brak, ale jeśli koniecznie chcecie sprawdzić rozwiązanie na swoim smartfonie, odwiedźcie TEN adres i pobierzcie plik instalacyjny.

Źródło: Android Authority

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...