Screenshot 2014-10-28-19-36-37

Google Fit – debiutuje w sklepie z aplikacjami dla Androida Google Play

Na minionym Google I/O, czyli konferencji skierowanej do deweloperów, na której to gigant omawiał nadchodzące zmiany w ekosystemie własnych usług, zaprezentowano między innymi Google Fit. Jest to platforma fitness, pozwalająca użytkownikowi na monitorowanie aktywności fizycznej. Wczoraj wieczorem wspomniana aplikacja wylądowała w Google Play.

Screenshot 2014-10-28-19-36-37

Aplikacja w założeniu ma służyć jako dziennik aktywności takich jak: kroki, bieg czy jazda na rowerze, choć możliwości platformy nie ograniczają się wyłącznie do tych wymienionych. Omówimy więc krok po kroku co oferuje nam Google Fit.

Po pierwszym uruchomieniu programu zostajemy poinformowani o tym, że dostęp do danych przez nią zbieranych możemy uzyskać poprzez aplikację na smartfon, zegarek z Android Wear oraz webowy jej odpowiednik.  Musimy także zaakceptować uprawnienia (raportowanie lokalizacji oraz udostępnianie danych aplikacjom firm trzecich – naturalnie po wcześniejszym zezwoleniu).

Na samym początku warto zdefiniować pewne wartości, a konkretnie należałoby wpisać do aplikacji naszą wagę oraz wzrost. Po wstępnym skonfigurowaniu usługi – naszym oczom ukazuje się ekran główny, którego przewyższającą część zajmuje koło. Umieszono w nim informację o aktywności z dnia bieżącego (ilość kroków oraz łączny czas aktywności).

Screenshot 2014-10-28-19-37-00

Poniżej znajdziemy wykres godzinowy, dotyczący tego, jak przedstawia się nasz ruch. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać kolejne takie jak: waga oraz tętno. O ile kg wpisujemy ręcznie, o tyle do monitorowania pulsu potrzebujemy zewnętrznej aplikacji (działanie opiera się na diodzie LED oraz aparacie).

Screenshot 2014-10-29-06-07-12

Właśnie tutaj możemy dostrzec aspiracje platformy. Google Fit ma być usługą zarządzającą wszystkimi aktywnościami oraz podłączonymi aplikacjami wspierającymi sport (Endomondo, RunKeeper). Czy ludzie to kupią?

Ja z pewnością tak, lecz ocenę sprawności aplikacji pozostawię na później, gdyż korzystam z niej dopiero od wczoraj. Na chwilę obecną mogę jedynie pochwalić jej stabilność oraz dokładność w kwestii zliczania kroków.

Jeśli powyższy tekst zachęcił was do wypróbowania Google Fit – zapraszamy do sklepu Play, skąd każdy użytkownik Androida może pobrać aplikację zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...