amazon-fire-tv-stick-streaming

Kijek w TV

Posiadacie konto Prime na Amazon? Prawdopodobnie nie. Możecie żałować, ponieważ jeszcze dziś moglibyście kupić ich Fire TV Stick znacznie taniej. Co wcale nie oznacza, że podjęlibyście dobrą decyzję.

amazon-fire-tv-stick-streaming

Póki Amazon nie wejdzie na dobre do Polski, ich promocje tyczą się głównie rynków zagranicznych, a konkretniej Stanów Zjednoczonych. Wprowadzono tam właśnie nową wersję produktu, który nie zrewolucjonizuje nic, ale stanowi przyjemną alternatywę dla Google Chromecast. Mowa o Fire TV Stick, czyli odświeżonej wersji Fire TV, znacznie tańszej i nie tak strasznie okrojonej w porównaniu do pierwowzoru (dodajmy, drogiego). Od kiedy internet stał się głównym źródłem rozrywki, telewizory stanęły w drugim rzędzie. Dzięki tzw. dongle, urządzeniom podłączonym bezpośrednio do odbiorników telewizyjnych, nastąpiło połączenie tych dwóch, zdawałoby się niezależnych światów.

amazon-fire-tv-roku-chromecast-compare

Co oferuje Fire TV Stick? Interfejs pozostał niezmieniony, podobnie jak pilot do urządzenia. Zrezygnowano z możliwości obsługiwania głosem, ale nie jest to duża niedogodność. Dalej jest dostęp do gier i flagowych serwisów takich jak Netflix czy Pandory. Wnętrze to 8 GB pamięci Flash, 1 GB RAM oraz procesor Dual-Core. Na tle konkurentów, Fire TV Stick wypada więc rewelacyjnie. Trudno szukać jednak dla niego zastosowania na naszym rodzimym rynku. Większość z multimedialnych aplikacji nie będzie u nas dostępna. Za taką cenę (w promocji do dziś 19$, normalnie 39$), bez problemu można dostać sprzęt, który będzie miał wprawdzie gorszą specyfikację, ale za to można z niego w pełni korzystać.

Rynek VOD w Polsce póki co raczkuje, a do samego przeglądania YouTube na telewizorze chyba nie warto inwestować w tego typu sprzęt. Raczej ciekawostka niż potrzebne urządzenie, choć w okresie przedświątecznym Amazon z pewnością będzie zadowolony z wyników sprzedaży.

Źródła: Neowin, 9to5google.

Foto: 9to5google.com

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...