Google Glass – znamy specyfikację!

Wiele plotek na temat nowego gadżetu od Google zgasił sam gigant, który opublikował specyfikację Glass. Wraz z tą nowością zostały opublikowane wszystkie informacje, które są potrzebne by stworzyć aplikację na zupełnie nową platformę oraz na platformę Androida, która rozszerzy możliwości Google Glass.
GoogleGlass 15
To co wiemy o okularach już od jakiegoś czasu – okulary posiadają ekran o rozdzielczości 640 na 360 pikseli, który Google porównuje do 25 calowego ekranu, oglądanego z odległości 2,5 metra. Urządzenie posiada wbudowaną kamerę, która nagrywa wideo w HD 720p oraz robi zdjęcia z rodzielczością 5 Mpix. Każda para słuchawek jest także wzbogacona o system przesyłania dźwięku bezpośrednio do ucha wewnętrznego poprzez kości czaszki. Dodatkowo Google Glass posiadają noski, które dostosują się do każdego indywidualnie, a w zestawie otrzymamy jeszcze dwie dodatkowe pary.

Dowiedzieliśmy się także, że okulary zostały wyposażone w łączność Wi-Fi oraz Bluetooth. Posiadają 16GB pamięci oraz będzie można korzystać z dysku w chmurze, zapewne Google Drive. Co do baterii, to Google zapewnia, że urządzenie wytrzyma spokojnie cały dzień na jednym ładowaniu.

W zestawie otrzymamy także przewód USB oraz ładowarkę sieciową. Glass ma współpracować ze wszystkimi telefonami wyposażonymi w Bluetooth, a posiadając aplikację MyGlass będziemy mieli dostęp do danych GPS i wiadomości SMS z okularów.

Urządzenie ma trafić do explorerów w przeciągu kilku najbliższych dni, ale czujemy, że na Google Glass na sklepowych półkach będziemu musieli jeszcze trochę poczekać.

źródło: www.support.google.comwww.theverge.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...