Google Helpouts – pomoc online na miarę XXI wieku

Internet to niesamowicie przydatne narzędzie, dzięki czemu znalezienie pomocy specjalistów jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Niestety opinie samozwańczych „ekspertów” w danej dziedzinie, niekiedy mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. W takim razie gdzie szukać pomocy, kiedy jest ona nam potrzebna niemal natychmiast?

helpout750x300

Rozwiązaniem może okazać się nowa usługa giganta z Mountain View, mająca na celu zachęcenie specjalistów do udzielania płatnych porad za pośrednictwem komunikatora Hangouts. Pomysł jest prosty, dzięki czemu chętnych do skorzystania z pomocy online nie powinno zabraknąć.

W teorii każda osoba, zgłaszająca chęć uczestnictwa w programie może zostać ekspertem. W praktyce chętni będą musieli przejść weryfikację przez pracowników Google, a ponadto koniecznie będzie przedłożenie odpowiednich dokumentów potwierdzających doświadczenie, szkolenia oraz certyfikaty. Dzięki takiej selekcji, jakość świadczonych „usług” będzie stała na wysokim poziomie.

Transakcje rozliczne będą poprzez Google Wallet, a 20% kwoty wyląduje w kieszeni przeglądarkowego giganta.

GoogleHELPOuts750x300

Kiedy ostatecznie usługa trafi do Polski? Na chwilę obecną nie wiadomo, gdyż w USA trwają beta-testy Helpouts. Po ich zakończeniu Google najprawdopodobniej ogłosi dostępność pomocy online na poszczególnych rynkach.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...