Google Home Cast

Żegnamy Google Cast, witamy Google Home

Jedną z istotniejszych usług Google czeka rebranding – właściwie jesteśmy w „środku” tegoż procesu. Zmiana nazwy to jednak nie wszystko.

Google Home Cast

Google Cast jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na strumieniowanie materiałów ze smartfona na ekran innego urządzenia kompatybilnego ze wspomnianą technologią. Nie mówimy tutaj o typowym lustrzanym odbiciu, które mówiąc delikatnie – nie należy do najwygodniejszych. Cast to potężna usługa, dzięki której konsumpcja, szczególnie domowa, multimediów wchodzi na wyższy poziom. Swoją popularność zawdzięcza rozwinięciu sprzętowy znanym pod nazwą ChromeCast.

Od pewnego czasu byliśmy świadkami stagnacji w temacie usługi. Brak nowości spowodował zmniejszenie zainteresowania rzeczoną technologią. Teraz jednak coś drgnęło…

Tym „czymś” jest rebranding

Pierwszą rzeczą, która ulega zmianie jest nazwa. Od teraz mówimy już o Google Home, Cast odchodzi w zapomnienie. Patrząc na ostatnie premiery giganta z Mountain View, ruch te wydaje się po prostu genialny i spowoduje, że rynek będzie postrzegał „Home” jako coś z segmentu internetu rzeczy. Inteligentne gadżety – to tygryski lubią najbardziej.

Kolejną rzeczą, o której należy wspomnieć jest aplikacja, nowa aplikacja. Dobrze, nie jest ona do końca nowa, właściwie mówimy o zmodyfikowanej wersji starszej apki (Cast) pod nową nazwą. Usługodawca dodał do niej także dwa nowe elementy – Watch oraz Discover. To nie wszystko, odświeżono także interfejs, który idealnie wpisuje się w najnowsze wytyczne dotyczące Material Design. Nie ukrawam — całość prezentuje się po prostu świetnie.

Choć Google Home próżno szukać (jeszcze) w Google Play, to z powodzeniem możecie pobrać wspomnianą aplikację z serwisu APKMirror.

Źródło: 9to5Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...