GoogleIO750x300

Google I/O 2016 już w drugiej połowie maja – czego możemy się spodziewać?

Sundar Pichai poinformował za pośrednictwem Twittera o dacie tegorocznego Google I/O, które odbędzie się w dniach 18-20 maja. Nie jest zagadką, iż gwiazdą programu będzie najnowsza wersja Androida (N), ale czy to wszystko co ma do pokazania firma? Wątpię…

GoogleIO750x300

Google I/O to coroczny kilkudniowy event giganta z Mountain View, na którym to deweloperzy oraz zaproszeni dziennikarze (choć nie tylko) mogą zapoznać się z nowościami oraz planami firmy na najbliższy rok. Stałym punktem programu są oczywiście premiery nowych edycji zielonego robota, ale wydarzenie, a szczególnie jego początek – Keynote to także spora dawka innych informacji. Zazwyczaj dotyczą one nowości w usługach giganta.

Android N, którego się spodziewamy, jest wielką niewiadomą. Nie licząc kilku pomniejszych przecieków, w sieci informacji o nowej wersji OS-u brak. Sam zastanawiam się, czym tym razem Google „połaskocze” swoich fanów. Jedno jest pewne – tak jak w przypadku 6.0 Marshmallow, tak i tutaj nie powinniśmy oczekiwać rewolucji na miarę Lollipopa. Będzie to „tylko” kolejna ewolucja.

GoogleIa

Pytanie jakie usługi będą tematem tegorocznego I/O. Z pewnością część konferencji rozpoczynającej wydarzenie zajmie przyszłość Google Plus, czyli serwisu społecznościowego znanego także pod nazwą „Miasto Duchów”.

Nowe urządzenia? Na ich premierę przyjdzie nam najprawdopodobniej poczekać aż do jesieni, choć istnieje prawdopodobieństwo, iż gigant szykuje niespodziankę i zaskoczy wszystkich majowymi zapowiedziami.

Samo I/O 2016 potrwa o dzień krócej niż rok temu, co może oznaczać ograniczoną liczbę paneli dyskusyjnych dla deweloperów. Dla obserwatora tudzież dziennikarza nie będzie to oczywiście krzywdzące, jednak osoby współpracujące z Google oraz entuzjaści kodowania mogą czuć się takim stanem rzeczy zawiedzeni.

Źródło: Twitter

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...