You are here
20-lecie Pokemonów News 

20-lecie Pokemonów

Ciężko uwierzyć w to, że w tym roku mija 20 lat od momentu, kiedy Satoshi Tajiri wymyślił Pokemony. Jego dziecięcemu hobby, jakim było zbieranie owadów, świat zawdzięcza napędzenie ogromnej machiny biznesu.

W pewnym momencie dosłownie zwariowano na punkcie stworków. Podobizny Pokemonów były wszędzie, a to, co miało miejsce w Polsce było jedynie wycinkiem tego, co działo się w innych krajach. Telewizja emitowała anime, co jeszcze bardziej potęgowało modę na Poki. Pojawiły się gry, wydawano u nas mangę Pokemon Special, a także organizowano turnieje karcianki wydawanej przez Wizards of the Coast, która jest popularna aż do dzisiaj, ale już nie w takim stopniu jak parę lat temu. Gadżetów jakie zalały sklepowe półki nie sposób wymienić.

Z okazji 20-lecia Pokemonów zapowiedziano szereg atrakcji dla fanów. Gracze będą mogli cieszyć się specjalnymi wydaniami handheldów Nintendo 3DS i Nintendo 2DS, które nawiązywać będą stylistyką do gier Pokemon Red i Blue. Dodatkowo będą one miały zainstalowane wybrane edycje pierwszej generacji stworków. Specjalne wersje konsol trafią do sprzedaży 27 lutego, czyli w dzień debiutu pierwszych gier z serii. Jeśli jeszcze Wam mało, to będziecie mieli okazję, by w Pokemon X/Y i Pokemon Omega Ruby/Alpha Saphire zdobyć nowe Pokemony. Na wiosnę zapowiedziano także grę Pokkén Tournament na konsolę Wii U, która będzie trójwymiarową bijatyką. 

http://www.youtube.com/watch?v=mlcckRrhaNQ

Ucieszą się również fani wspomnianej karcianki, bo poinformowano o jej nowej edycji, co oznacza ponowne wędrówki do sklepów w celach kolekcjonerskich. Mam nadzieję, że z tej okazji wróci Liga Pokemon, a miłośnicy będą się mogli spotykać na turniejach, by ze sobą rywalizować lub wymieniać się kartami.

Dla fanów stworków zapowiada się ciekawa końcówka lutego. 

 

Źródło: twitter, Nintendo

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Related posts

Leave a Comment