IO2016Google750x300

Google I/O 2016 startuje już w środę – czego możemy się spodziewać?

Już za dwa dni rusza cykliczna impreza Google I/O, na której to gigant prezentuje nowe produkty i usługi. W tym roku konferencja może być naprawdę interesująca…

IO2016Google750x300

Google I/O to przede wszystkim konferencja dla deweloperów. Ci przez kilka dni mogą uczestniczyć w poszczególnych szkoleniach oraz panelach dyskusyjnych, dzięki czemu będą w stanie zaimplementować nowe rozwiązania do swoich produktów. Nie mniej jednak czasy się zmieniają i zainteresowanie eventem wyrażają nie tylko programiści, przedsiębiorcy oraz prasa, ale także konsumenci. Tak, dzisiejsi entuzjaści nowinek technicznych uwielbiają śledzić, co takiego zmieniło się ofertach gigantów. Przez wzgląd na ten trend, firmy musiały dostosować swoje konferencje do nowych warunków. Tym samym Google In / Out stało się imprezą przystępną i prowadzoną w taki sposób, aby przeciętny Kowalski mógł zrozumieć, na czym polegają zmiany.

In – Out

Nazwa samej konferencji mówi wiele. Co konkretnie? Otóż te dwa proste słowa przekazują, iż podczas eventu Google prezentuje nowości, które trafią do ekosystemu w najbliższej przyszłości, oraz te elementy, które będą musiały go opuścić. O ile ciężko jest przewidzieć, co firma zamierza porzucić, o tyle możemy wymienić kilka nowinek, których pojawienie się na Google I/O można uznać za pewniak.

Android „N”

Jak nie trudno zgadnąć, daniem głównym wydarzenia będzie premiera kolejnej odsłony zielonego robota. Co ciekawe o nowym wydaniu mobilnego OS-u Google wiemy już całkiem sporo. Wszystko dzięki wcześniejszym testom „Preview”, które to pokazały, jak może działać system i jakich elementów może się po nim spodziewać. Mowa o nowym „pełnym” trybie wielozadaniowości (dwie aplikacje na jednym ekranie), odświeżonym panelu powiadomień, ciemnym motywie systemu oraz o optymalizacji baterii.

Nie są to oczywiście wszystkie nowości i jestem pewny, że Google trzyma w „tajemnicy” kilka interesujących bonusów, które poznamy dopiero w chwili premiery systemu.

Google Play w Chromebookach

Sklep z aplikacjami dla Androida w „przeglądarkowym” systemie Chrome OS? Zgadza się, właśnie to planuje gigant z Mountain View. Pytanie, czy cała sprawa zostanie wyjaśniona na wydarzeniu, które odbędzie się za kilka dni. Nawet jeśli koncern nie zaprezentuje finalnej implementacji Google Play w Chromebookach, jestem przekonany, iż poświęci sprawie przynajmniej kilka minut.

VR

Technologie związane z wykorzystaniem wirtualnej tudzież rozszerzonej rzeczywistości są w ostatnim czasie na topie. Każdy szanujący się producent stara się wprowadzić do swoje oferty autorskiej rozwiązanie. Mnie to nie dziwi – podczas obcowania z goglami VR starałem się trzymać szczękę mocno, tak aby nie zbierać jej za chwilę z podłogi. Mocne wrażenia? Zdecydowanie i patrząc na to, co Microsoft wyczynia z Holo Lens – to dopiero początek.

Gdzie jest Google? Początkowo powstały okulary, następnie zabaweczka nazwana CardBoard, ale to za mało. Firma musi uderzyć czymś mocnym i jeśli wierzyć sieciowym doniesieniom – właśnie taka bomba pojawi się podczas Google I/O.

Android Auto oraz autonomiczne samochody

Firma z pewności poruszy temat związany z technologiami wykorzystywanymi w samochodach. Mam tu na myśli autorski system Android Auto oraz pojazdy autonomiczne, a więc takie do „prowadzenia”, których nie jest konieczna obecność kierowcy. Na szczególną uwagę zasługuje druga z wymienionych

Internet rzeczy

IoT ( Internet of Things) to drugie zaraz po VR najciekawsze zagadnienie, jakie może zostać poruszone podczas Google I/O 2016. Komputery, sprzęt RTV/AGD, smartfony, zegarki opaski, gogle, okulary, samochody – wszystko to powinno zostać odpowiednio spięte i właśnie na tym pracuje amerykański koncern. Problem w tym, że na chwilę obecną nie pokazano jeszcze tego, jak poszczególne elementy mogą ze sobą współpracować. Z tego też powodu liczę, na to, że firma rozwinie temat podczas nadchodzącej konferencji.

Inne

Powyżej wymieniłem tylko kilka najistotniejszych punktów programu środowej konferencji. Warto wspomnieć, że poza nimi możemy spodziewać się również informacji o Projekcie Ara, Projekcie Tango oraz Projekcie Fi. Jedno jest pewne – będzie gorąco!

Źródła: Google, Twitter, TheVerge, AndroidPolice.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...