Zostań testerem z Google Play

Jak ważny jest sklep z aplikacjami, które można pobrać odpłatnie bądź za darmo na swój telefon, wie każdy. Pojawiła się nowa wersja Google Play, która przynosi trochę nowych rozwiązań.

Sklepy dostarczają nam różnego rodzaju softu, który możemy instalować w smartfonach lub tabletach. Jeśli nasze urządzenie działa na Androidzie, to Google Play pozwala odkryć nam jego możliwości. Z dnia na dzień rośnie liczba aplikacji w sklepie, którą możemy pobrać. Coraz chętniej też je pobieramy co powoduje, że wielu ludzi decyduje się pisać programy i tworzyć gry właśnie na urządzenia mobilne.

Najnowsza wersja Google Play, 6.7, pozwoli nam na łatwiejsze zapisanie się na beta testy wielu różnych aplikacji. Bezpośrednio przy interesującym nas programie będzie opcja „Dołącz”, a kiedy zdecydujemy się, że nie chcemy już dłużej być testerami, wtedy kliknięcie w „Zrezygnuj” załatwi sprawę. Dodatkowo pojawi się informacja czy wersja, z której korzystamy, jest betą, czy też nie. Dotychczas działało to, kiedy dołączyliśmy do społeczności danej aplikacji na Google+.

Testy aplikacji są anonimowe, a my w każdej chwili możemy przesłać uwagi deweloperowi. Sprawdzanie odbywa się pod różnym kątem, aby produkt finalny nie zawierał błędów. Pomysł jest o tyle dobry, że nawet profesjonalni testerzy potrafią czasem coś przeoczyć, a zwykły użytkownik może zauważyć coś, co umknęło ich oczom. Dodatkowo czym większa liczba testerów dostrzeże błąd i go zgłosi, tym większa szansa na to, że zostanie on naprawiony.

Nową wersję Google Play można pobrać tutaj, chociaż stopniowo jest ona aktualizowana w naszych urządzeniach.    

 

Źródło informacji: phonearena.com 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...