Google I/O 2017 – termin konferencji podany w formie łamigłówki. Genialne!

Gigant z Mountain View wielokrotnie udowadniał już swoimi działaniami sympatię do łamigłówek, w których firma ukrywa istotne informacje. W przypadku Google I/O 2017 pomysł okazał naprawdę wyjątkowy…

Google

Tytułowy koncern swoją działalnością zmienia świat. Gdyby nie kreatywne działania pracowników, które skutkują coraz to bardziej nieprzewidywalnymi innowacjami, dziś nie moglibyśmy cieszyć się wieloma zdobyczami techniki. W zasadzie każdy segment działalności Google opiera się na rozwiązaniach wymagających „główkowania”, a co za tym idzie – nie powinno dziwić nikogo to, w jaki sposób firma przekazuje, co po niektóre informacje w stylu numeracji Androida czy daty wydarzenia. Przykład?

Google I/O 2017 – kiedy?

Krótki i bez ogródek – kilkudniowa konferencja rozpocznie się od otwarcia, które odbędzie się już 17 maja bieżącego roku i potrwa do końca aż 19 maja. Informacja jest istotna, ale nie mniej niż sposób jej podania, który wykorzystał technologiczny gigant.

Firma postanowiła stworzyć pewnego rodzaju grywalizację wykorzystując do tego celu serwisy takie, jak GitHub, YT, Twitter oraz Google Plus. Zasadniczo całość opierała się na powiązaniu liczb ze współrzędnymi, a następnie szczegółami specjalnego filmu. Zagadka okazała się stosunkowo prosta do pokonania, dzięki czemu internaucie szybko odkryli przekaz. Przekaz ten określa dokładny termin wydarzenia Google I/O.

Czego możemy spodziewać się po tegorocznym Google I/O?

Tematem, z który z pewnością zostanie poruszony, będą zagadnienia związane z nadchodzącą wersją Androida, której nazwa powinna rozpoczynać się na literę M. Całkiem prawdopodobne będą też rozwinięciom technologi VR, AR oraz Internetu Rzeczy, w tym coraz popularniejszych asystentów głosowych.

W głębi serca liczę jednak na to, że gigant pokaże coś czego nie do końca spodziewa się rynek elektroniki użytkowej. W ostatnim czasie zapanowała, delikatnie mówiąc „nuda”, która koniecznie trzeba przerwać.

Źródło: Androidpolice, Twitter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...