Google Keep

Google Keep – notatnik stał się inteligentniejszy

Rynek notatników jest nasycony, jednak nie można powiedzieć, abyśmy mieli do czynienia ze stagnacją. Stały rozwój aplikacji powoduje rywalizację gigantów. Nie wierzycie? Sprawdźcie…

Google Keep

W ostatnim czasie Evernote wzbogacił się o wiele przydatnych elementów. Niestety większość z nich jest płatna, a co za tym idzie pełną funkcjonalność otrzymujemy dopiero po uiszczeniu stosownej opłaty. I tutaj pojawia się szansa dla skromnego produktu Google.

Google Keep

Z tą skromnością lekko przesadziłem. Faktycznie z początku aplikacja była ascetyczna i prosta do bólu. O opcjach znanych z konkurencyjnych rozwiązań można było co najwyżej pomarzyć. Nie mniej jednak pomysł chwycił i gigant przekonał do siebie rzeszę użytkowników. W tym oczywiście i mnie.

Z biegiem czasu Keep otrzymywał coraz to ciekawsze aktualizacje, czyniące z niego dojrzalszy produkt. Liczba dostępnych funkcji rosła i co ciekawe – odbyło się to bez utraty ascetyczności i prostoty. Najlepsze było to, że użytkowanie notatnika nie generowało żadnych kosztów.

Google’owi było za mało

Keep

Użytkownicy Evernote’a początkowo nie myśleli o tym, aby przynosić się na platformę giganta z Redmond. Na szczęście „zieloni” przypadkowo ich do tego zmotywowali (opłaty). Google może się cieszyć, ale zamiast tego postanowił działać, a mówiąc ściślej… wprowadzić do notatnika nową opcję. Jej działanie jest niezwykle proste i po części pozwala na rezygnację z etykiet oraz kolorów. Coś idealnego dla osób niezorganizowanych, które mają trudności z odnalezieniem wcześniejszych zapisków. Wystarczy włączyć wyszukiwarkę (w aplikacji) i naszym oczom pokażą się pola wyboru. Naturalnie będziemy mogli z tego poziomu wybrać etykiety tudzież kolory. Pytanie brzmi, po co? Przecież, żeby odnaleźć interesującą nas notatkę możemy określić czego dotyczyła (kwiaty, auto, pieniądze) – możliwości są nieograniczone.

Sprawdźcie najnowszą aktualizację Google Keep i dajcie znać, czy nowy sposób wyszukiwania przypadł wam do gustu.

Źródło: Twitter

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...