Google Maps 750x300

Kolejne nowości w Google Maps – robi się coraz ciekawiej

Google wprowadza do Map aż trzy zmiany i co istotne nie są to drobnostki. Mówimy o konkretnych usprawnieniach mających znacząco podnieść komfort użytkowania aplikacji.

Google Maps 750x300

Przed długi czas Google Maps były delikatnie mówiąc traktowane po macoszemu. Ok, usługę aktualizowano, wprowadzając pewne usprawnienia, ale w ogólnym ujęciu – produkt zdawał się stać w miejscu. Od pewnego czasu sytuacja diametralnie się zmieniła – gigant dopieszcza każdy element Map, tak aby uczynić je idealnymi lub choćby ideału bliskimi. Dowodzą tego ostatnie aktualizacje.

„Prawdziwe” offline

Z tym prawdziwym to lekkie nadużycie, ale fakt faktem – usługa do sprawnego działania potrzebuje coraz mniej internetu, choć skłamałbym pisząc, że jest on zbędny. Ostatni update wniósł jednak opcję „nawigacji offline”, która pozwala nie tylko wyznaczyć trasę, ale ograniczyć pobieranie potrzebnych danych do samego WiFi. Dotychczasowo, chcąc uzyskać podobny efekt należało odciąć smartfon od sieci GSM/LTE. Metoda skuteczna, ale problemowa.

Redesing map

Zmianie uległy też grafiki samych map. Kolory od teraz są bardziej stonowane, poszczególne odcinki zaś gładsze – jakby nie patrzeć, będzie przejrzyściej i o to właśnie chodzi.

Poniżej możecie zaobserwować, jak prezentuje się wspomniane udoskonalenie:

Google Maps x

To nie wszystko

Okazuje się, że gigant pomyślał również o zabieganych mieszkańcach miast, dla których podstawowym środkiem transportu jest komunikacja miejska. Specjalnie dla nich przygotowano moduł informujący o utrudnieniach oraz opóźnieniach w transporcie zbiorczym. Cóż, wydaje się to uczciwe względem kierowców aut, którzy otrzymują regularne wieści dotyczące sytuacji drogowej oraz występujących na ulicach utrudnieniach.

Nie jest jednak tak kolorowo, jak się wam wydaje. Wspomniane ficzery trafią do każdego smartfonu (kompatybilnego) z Androidem, nie stanie się to jednak od razu. Jak zawsze, funkcje trafiają do użytkowników falowo i do końca nie wiadomo kiedy wspomniane udogodnienia wylądują u nas.

Źródło: Android Central, 9to5Google

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...