Obowiązek rejestracji 750x300

Obowiązek rejestracji prepaid – teoria, a praktyka

Ustawa antyterrorystyczna weszła w życie, a wraz z nią obowiązek rejestrowania wszystkich kart sim – nawet tych korzystających z oferty przedpłaconej. Co to oznacza?

Obowiązek rejestracji 750x300

Nie będziemy dzisiaj oceniać zasadności nowej ustawy, bo nie taki jest cel wpisu. Chce wam jedynie przedstawić obraz sytuacji, czyli to jak malują się „utrudnienia” w zakupie kart prepaid oraz komu „niebawem” wyłączą telefon.

Brzmi zabawnie, ale w istocie sprawa jest nieco kłopotliwa. Od teraz nabywając tak zwany starter z kartą Sim mamy obowiązek go zarejestrować. Sam proces jest stosunkowo prosty, jednak bez niego nowy numer może nie zostać aktywowany. Jak to „może”? Teoretycznie nie powinien działać do czasu aktywacji, jednak wielu użytkowników Twittera (co sprawdziłem na swoim przykładzie) zgłasza, iż potrzeba ta jest jedynie „fantazją”, przynajmniej dziś. Co będzie dalej? Podejrzewam, że operatorzy uaktualnią odpowiednie systemy, w związku z czym wspomniana możliwość „obejścia” rejestracji zostanie wyłączona.

Kolejna sprawa to informacja – wyobraźcie sobie, że nie każdy pracownik salonu, kiosku czy stacji paliw poinformuje was o konieczności rejestracji karty. Teoretycznie powinien, ale jak pokazuje praktyka – mogłoby to odstraszyć potencjalnego klienta, który zwyczajnie chce sobie kupić odrobinę anonimowości (pozornej, ale jednak). Jeśli zaś chodzi o salony operatorów – tutaj niezbędne jest przedstawienie stosownego dokumentu, jak dowód osobisty lub paszport.

Obowiązek rejestracji

Dobrze, wiemy jak maluje się sytuacja osób chcących nabyć nowe Sim-ki, ale co z dotychczasowymi, niekiedy wieloletnimi klientami operatorów komórkowych?  Ci mają czas do końca stycznia, gdyż właśnie wtedy dotychczasowe numery na przedpłaconych kartach Sim zostaną dezaktywowane. Swoją drogą, jestem przekonany, że Polacy, jak to zwykle bywa poczekają do ostatniej chwili, co w efekcie spowoduje niewyobrażalne kolejki.

To, że wszystko „unormuje” się z czasem jest pewne, ale ile wyniesie wspomniany „czas” tego nie wie nikt.

Źródło: Twitter

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...