Nexus Watch

Google pracuje nad własnym smartwatchem, a właściwie to nad dwoma

To było kwestią czasu. Google chce mieć w swojej ofercie urządzenia z każdego segmentu mobile, także wearables.

Nexus Watch

Serwis Android Police jest źródłem wielu wiarygodnych przecieków, z których zdecydowana większość znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości. Biorąc pod uwagę wysoki współczynnik sprawdzalności informacji ostatnie doniesienia dotyczące inteligentnych zegarków od Google możemy uznać za pewnik.

Smartwatch Google?

Według redaktorów wspomnianego serwisu, Google pracuje nad dwoma nowymi urządzeniami z segmentu wearable, czyli tak zwanych sprzętów ubieralnych. Mówiąc ściślej doniesienia dotycząc smartwatchy.

Wspomniany krok nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Firma stara się wejść w notebooki (Chromebooki), smartfony oraz tablety. Do pełni szczęścia brakuje tylko zegarków. To jednak tylko przykładowe uzasadnienie. Równie ważna może okazać się chęć „rozruszania” rynku, który wyraźnie zwolnił. Tak, producenci wyraźnie zwolnili, co potwierdzają rzadkie premiery produktowe inteligentnych zegarków. Potrzeba wyraźnego bodźca, który napędzi firmy do działania. Sporo zmieni tutaj Android Wear 2.0, jednak każda dodatkowa zachęca jest na plus.

Angelfish i Swordfish

Takie właśnie nazwy przyjmą wspomniane urządzenia i co ciekawe – znamy już kilka szczegółów dotyczących ich konstrukcji. Pierwszy z wymienionych będzie należał do najwyższej półki i znajdziemy w nim wiele istotnych dodatków, będzie też znacznie większy. LTE GPS oraz pulsometr to standardowe wyposażone Angelfisha, którego zabraknie w modelu tańszym. Urządzenie cechuje się średnicą 43,5 mm oraz grubością równo 14mm, podczas gdy uboższy wariant może pochwalić się 10,6 mm grubości i 42 mm średnicy.

Asystent Google

Wymiary i wygląd to jedno. Prawdziwą siłą nowych smart zegarków będzie system Android Wear oraz zaprezentowany na minionym I/O asystent Google. Jestem przekonany, że opisywany ruch giganta z Mountain View znacząco poprawi sytuację rynku inteligentnych zegarków.

Źródło: Android Police

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...