htc-one-A9-iphone

Dzięki aplikacji z Rzeszowa domem zarządzisz w smartfonie

Start-up Smartbox założony m.in. przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu Business Mixer. Nagrodzona została ich aplikacja, która pozwala zarządzać urządzeniami elektrycznymi w domu.
gorace22

Start-up Smartbox stworzyli dwa studenci WSIiZ Dominik Ciurko i Jakub Jońca oraz Paweł Grad (Politechnika Rzeszowska) i Bartłomiej Zuba (Technikum Mechaniczne w Rzeszowie).

Podczas Business Mixer zaprezentowali swoją aplikację – Smarthouse – która pozwala na zarządzania urządzeniami elektrycznymi w inteligentnym domu.

Jak wyjaśnił Dominik Ciurko, ich aplikacja różni się od innych tego typu na rynku, m.in. niższą ceną oraz sposobem montażu, który sprawia, że właściwe urządzenie można ukryć w zwykłej puszce podtynkowej. „Czasami po wyjściu z domu zastanawiamy się, czy wyłączyliśmy np. żelazko. Dzięki naszej aplikacji można z każdego miejsca na świecie to sprawdzić i ewentualnie je wyłączyć” – dodał.

To nie pierwszy sukces Smartbox. W tym roku zespół ten zajął 3. miejsce w Imagine Cup 2016 (kategoria Innovation) – największym konkursie technologicznym na świecie skierowanym do środowisk studenckich organizowanym przez Microsoft. Był najlepszy w Polsce w Smart City Challenge oraz otrzymał nagrodę specjalną od firmy Energa, jako produkt przyczyniający się do oszczędności energii.

Business Mixer organizowany jest przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy WSIiZ, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa.

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...