Google Pixel 3

Google Pixel 3 może wam się nie spodobać

Jeśli zaliczacie się do przeciwników coraz częściej spotykanego wcięcia w ekranie, Google Pixel 3, a konkretnie jego wersja XL nie przypadnie wam do gustu. Na szczęście w portfolio produktowym giganta z Mountain View pojawi się także mniejszy i nieco zmieniony wariant smartfona.

Google Pixel 3

iPhone X był niemałą rewolucją nie tylko w świecie Apple. Notch, czyli wcięcie ekranowe u góry, pod którym schowano czujniki Face ID, oburzały gros obserwatorów rynku mobilnego. Mnie osobiście takowe rozwiązanie nie drażniło i jak widać po dzisiejszych smartfonach — nie drażniło również producentów sprzętu z Androidem. Mało tego — Google zdecydował się dodać natywne wsparcie dla Notch w czystym Androidzie. Dodanie charakterystycznego wcięcia ekranowego w nadchodzących smartfonach z serii Pixel było wiec proste do przewidzenia.

Google Pixel 3 XL z Notchem

Niezawodne źródło przecieków Ben Geskin opublikował rendery oraz zdjęcia szkła hartowanego, które odnoszą się do nadchodzących smartfonów Google Pixel 3 oraz Google Pixel 3 XL. Zacznijmy od omówienia pierwszego z wymienionych smartfonów.

Pixel 3 ku uciesze przeciwników Notcha nie będzie posiadał wspomnianego wcięcia. Znajdziemy tutaj za to podwójny moduł aparatu frontowego, co jest równoznaczne z dodaniem funkcji rozmycia selfie (tryb portretowy). Widoczne są również zaoblone krawędie ekranowe oraz wcięcia na głośnik stereo. Minusem będą niestety sporych rozmiarów ramki dolne i górne, które okalają wyświetlacz.

Model XL wygląda podobnie, z tą różnicą, że dodano w nim wcięcie ekranowe. Stosowanie rozwiązania było do przewidzenia, choćby ze względu na dodanie odpowiedniego wsparcia w Androidzie P.

Źródło: Ben Geskin (Twitter)

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...