You are here
Smartfony Google Pixel 4 i Pixel 4 XL zaprezentowane artykuły News 

Smartfony Google Pixel 4 i Pixel 4 XL zaprezentowane

Gigant z Mountain View na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji zaprezentował dziś kilka nowości sprzętowych. Najważniejszymi są oczywiście smartfony Pixel 4 oraz Pixel 4 XL, którym przyjrzymy się nieco bliżej. Choć urządzenia nie zapowiadają rewolucji, ciężko nie dostrzec technicznego progresu w stosunku do ubiegłorocznych modeli.

Pixel 4
fot. Google

Nie lubię negować wydarzeń branżowych, ale tym razem po prostu muszę to zrobić. Made by Google 2019 było naprawdę nudne, za co winę ponosi sam gigant. Większość nowości wyciekła na wiele dni przed oficjalną prezentacją, dlatego też doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, co zostanie pokazane na evencie. Dodatkowo narracja prowadzona była jakby od niechcenia. To błąd, który zostanie firmie wytknięty, jak sądzę, wielokrotnie. Zostawię jednak na boku odczucia i skupię się na faktach, a te są już znacznie ciekawsze.

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL

https://www.youtube.com/watch?v=_F7YRde8DuE

Pixel 4 otrzyma 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2280 x 1080 pix o proporcjach 19:9. Większy brat z dopiskiem XL w nazwie może pochwalić się obecnością wyświetlacza o większej przekątnej i większej rozdzielczości — otrzymamy tu bowiem 6,3-calowy panel WQHD+ (3040 x 1440 pix). Obydwa elementy są zgodne z tak zwanym Smooth Display, co oznacza odświeżanie obrazu na poziomie 90 Hz. Brawo! 

Skoro jesteśmy przy ekranie, należy wspomnieć o tym, że górna ramka przedniego panelu jest zauważalnie szersza od dolnej. To konsekwencja zastosowania specjalnego modułu (Project Soli), który pozwala na sterowanie funkcjami smartfona oraz rozpoznawanie użytkownika. Zastosowana weń biometryka ma zapewnić podobne, a może nawet lepsze wrażenia z użytkowania niż Face ID od Apple. Motion Sens, bo taką nazwę przyjął moduł, zapowiada się interesująco i jak mniemam, musi być szalenie skuteczny. W przeciwnym razie producent nie zrezygnowałby ze stosowania czytnika linii papilarnych.

Pozostała część specyfikacji:

  • Ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 855
  • Grafika Adreno 640
  • 6 GB RAM
  • od 64 GB do 128 GB pamięci wbudowanej (brak microSD)
  • Przednia kamerka do selfie 8 Mpix
  • Akumulator 2800 / 3700 mAh

Aparaty Pixel 4

Pixel 4 i 4 XL jako pierwsze w historii serii otrzymały podwójny aparat główny (tylny). Pierwszy element to 12,2 Mpix moduł ze światłem f/1.7, drugi to teleobiektyw o rozdzielczości 16 Mpix i przysłonie f/2.4. Nie zabrakło tutaj także optycznej oraz elektronicznej stabilizacji obrazu, oraz dwóch, zdaje się, kapitalnych nowości programowych.

Funkcja HDR+ pozwala podeprzeć efekt HDR zdjęcia jeszcze przed jego faktycznym wykonaniem. Druga nowość to specjalny try pozwalający na skuteczne i efektowne fotografowanie gwiazd. Próbki fotograficzne zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Kiedy, gdzie i w jakiej cenie?

Google Pixel 4 będzie kosztował 799 dolarów, model z dopiskiem XL w nazwie 899 dolarów. Urządzenia pojawi się w trzech wersjach kolorystycznych — Just Black, Cleary White oraz Oh So Orange. Sprzęt trafi do sprzedaży 24 października. Niemniej, Google nie posiada w Polsce oficjalnej dystrybucji, dlatego też będziecie skazani na zagraniczne platformy. Jeśli zdecydujecie się poczekać, sprzęt zagości również w jednym z naszych sklepów. Cena będzie niestety odpowiednio wyższa.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment