You are here
Google Pixel XL 2017 — podsumowanie doniesień artykuły News 

Google Pixel XL 2017 — podsumowanie doniesień

O specyfikacji technicznej Google Pixel XL 2017 wiemy już coraz więcej. Dziś, dzięki udostępnionej przez Android Police grafice możemy dodatkowo zapoznać się z wyglądem konstrukcji smartfona będącego wzorem dla innych “Androidów”.

Google Pixel XL 2017

Niegdyś urządzeniem referencyjnym Google prezentującym pełen wachlarz możliwości Androida był Nexus. W zasadzie mówimy o całej serii sprzętu, gdyż nie ograniczano się wyłącznie do smartfonów. Wspomniana marka została jednak porzucona, choć Google nie zrezygnowało z tworzenia sprzętu “wzorcowego”. Następstwem Nexusów są Pixele. Pierwsza edycja wywołała niemałe poruszenie na rynku mobile, ale sam sprzęt został odebrany przez użytkowników niezwykle pozytywnie. Nic dziwnego, to solidny kawałek elektroniki użytkowej, który możemy nazwać iPhone’em w świecie Androida. Przygotujemy się więc na premierę następcy…

Jaki będzie Google Pixel XL 2017?

Wspomniałem, że o urządzeniu wiemy już całkiem sporo i jest to prawdą. Oczywiście nie możemy pochwalić się znajomością pełnej specyfikacji technicznej, gdyż takową poznamy dopiero na premierze lub tuż przed nią, jednak warto podsumować zebrane do dziś doniesienia.

Przede wszystkim Google Pixel 2017 pojawi się w dwóch wersjach — tradycyjnej oraz XL. Konstrukcje będą różnić się przede wszystkim wymiarami obudowy oraz ekranami. O ile o pierwszej różnicy nie możemy powiedzieć za wiele, o tyle już druga nie jest tajemnicą. Okazuje się bowiem, że model XL otrzyma prawie 6-calowy ekran AMOLED o proporcjach 2:1 i rozdzielczości 1440p. Co z wariantem standardowym? Tutaj jest już nieco mniej emocjonująco — 4,97-calowy wyświetlacz z rozdzielczością Full HD i proporcjami 16:9 nie zdziwi chyba nikogo.

Pod maską znajdziemy potężny układ Qualcomm Snapdragon 835 lub następcę z rzeczonej serii oraz 4 GB RAM. Pamięć użytkownika to od 64 do 128 GB flash. Nieźle, choć po urządzeniu jakby nie patrzeć sztandarowym można by oczekiwać więcej. Z drugiej strony, pamiętajmy że prawie czysty Android nie należy do wymagających. Google Pixel XL 2017 podobnie jak wcześniejsze Pixele oraz Nexusy z pewnością wykaże się wzorcową wręcz optymalizacją.

Znamy wygląd Google Pixel XL 2017

Android Police udostępniło grafikę prezentującą wygląd nadchodzącego Pixela, dzięki czemu możemy już dziś porozmawiać o jego wyglądzie.

Frontowa część smartfona nie jest w mojej opinii żadnym zaskoczeniem. Obecna moda na ekrany niemal pozbawione ramek pozwalała mi sądzić, że Google również zdecyduje się na zastosowanie takiego zabiegu. Oczywiście na górnej i dolnej części panelu zostawiono nieco miejsca, jednak wygląda na to, że jest to niezbędne minimum. Znajdziemy tutaj dodatkowo głośnik rozmów oraz kamerkę do selie. Tył jest już znacznie ciekawszy. Podzielono go na dwie części, z których na pierwszej umieszczono słusznych rozmiarów “oko” obiektywu aparatu oraz diodę doświetlającą LED, w drugiej zaś czytnik linii papilarnych i charakterystyczne logo “G”. Mnie design przypadł do gustu i zastanawia się już tylko nad materiałami, jakie zostaną użyte do produkcji Google Pixel XL 2017.

Kiedy?

Do premiery Google Pixel XL 2017 zostało nam jeszcze kilka miesięcy. Poprzedni model został zaprezentowany w październiku i podejrzewam, że w tym roku może być podobnie. Nie liczyłbym jednak na oficjalną polską dystrybucję, a co za tym idzie, jeśli planujecie zakup opisywanego urządzenia, liczcie się z koniecznością zakupu u nieautoryzowanych sprzedawców. W ostatneczności możecie kupić Google Pixel XL 2017 poza granicami naszego kraju, co może, ale nie musi okazać się tańsze.

Źródło: Android Police

Related posts

Leave a Comment