You are here
Wirtualny Kiosk idealny – Google „zrobiło mi dobrze” News 

Wirtualny Kiosk idealny – Google „zrobiło mi dobrze”

„Cóż za clickbajtowy tytuł” – pomyślało właśnie wielu z was. Prawda jest jednak taka, że najnowsza wersja Kiosku Google Play oznaczona numerem 4, idealnie wpisuje się w moje potrzeby. Możliwe, że w wasze również…
 
Google Kiosk

Od wielu lat jako źródło informacji obrałem sobie starannie wyselekcjonowane kanały RSS, które wspieram newsami z mediów społecznościowych. Taki model ułatwia mi pracę oraz zgłębianie interesujących tematów, przy czym, mówimy tutaj o ściśle określonej dziedzinie. Niestety, moja metodyka nie jest idealna, co odczuwam w chwilach, w których chciałbym po prostu „przejrzeć wiadomości” ze świata, regionu, kultury tudzież sportu.

Choć agregatorów newsów oraz platform informacyjnych mamy zatrzęsienie, mało który produkt spełnia moje oczekiwania, z których najważniejszym jest inteligentne podsuwanie informacji, które mogą mnie realnie zainteresować. Takie propozycje musiałby działać w oparciu o moją sieciową aktywność.

Patrząc na najnowszą aktualizację usługi Google Play Kiosk, dochodzę do wniosku, że moje poszukiwania dobiegły końca.

Kiosk na miarę naszych czasów

Usługa przeszła solidny redesign, który zdecydowanie trafia w moje gusta. Ekran startowy wita mnie imiennie, podaje pogodę oraz serwuje podsumowanie najważniejszych oraz najistotniejszych dla mnie wiadomości. Po zapoznaniu się z nimi, mogę przejść do kolejnych newsów. Jakich? Wszystko zależy czy chcę opierać się na podpowiedziach Google, czy własnoręcznie dodawać źródła. Postawiłem na opcję pierwszą. Dlaczego?

Okazuje się, iż najnowsza wersja Kiosku korzysta z coraz popularniejszego uczenia maszynowego. Program poznaje użytkownika, w tym przypadku mnie, dzięki czemu może coraz lepiej rozpoznawać potrzeby. Ja to kupuję, zwłaszcza że pierwsze chwile z aplikacją pokazały, że do ideału działania brakuje naprawdę niewiele.

To jednak nie wszystko, gdyż w usłudze zaszła jeszcze jedna istotna zmiana. Doczekaliśmy się webowej wersji Kiosku, która prezentuje się po prostu świetnie, czego nie można było powiedzieć o alternatywnej usłudze Google News.

Obserwując wszystkie ficzery z wersji 4.0 muszę zdeklarować się, iż przez najbliższe tygodnie, a mam nadzieję, że również miesiące, usługa będzie towarzyszyła mi codziennie.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment