muzyka-google-play750x300

Google Play Music – od wczoraj dostępne dla Polaków. Tylko co to zmienia?

Gigant z Mountain View zdecydował się udostępnić w Polsce nieosiągalną dla nas wcześniej usługę – Google Play Muzyka. Co tak naprawdę oferuje i ile przyjdzie nam zapłacić za korzystanie z dobrodziejstw wspomnianego produktu?

muzyka-google-play750x300

Sam fakt wprowadzenia do Polski Google Play Music jest dla mnie bardzo pozytywnym wydarzeniem. Niestety, bardzo ale to bardzo spóźnionym. Nasz rynek wypełniły usługi takie jak Deezer, czy Spotify, posiadające naprawdę bogatą ofertę. Oznacza to, że konkurencja na terenie naszego kraju jest spora.

To prawda, lecz decydując się na rozwiązanie Google dostajemy tak naprawdę trzy produkty. Pierwszym jest sklep, w którym możemy kupić pojedyncze utwory (1-5zł) oraz całe albumy ulubionych wykonawców (12-40zł). Drugą częścią usługi giganta jest odtwarzacz muzyczny połączony z chmurą, gdzie będziemy mogli przechowywać naszą prywatną kolekcję. Ostatnim i najważniejszym punktem Google Play Music jest „All Access”, czyli płatny (obecnie 15.99zł)dostęp do muzyki online.

Google chcąc zachęcić polskich użytkowników do własnej usługi muzycznej nie pobiera przez pierwsze 30 dni opłat za All Access. Myślicie, że to wystarczy, aby przekonać userów do migracji z Deezera, czy Spotify?

Źródło: Google Play

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...