PlayChromebook750x300

Google Play na Chromebookach – teraz już oficjalnie

Aplikacje z Androida na komputerach pracujących pod kontrolą systemu Chrome OS – to może okazać się hitem. Użytkownicy  zyskają, Google zarobi.

PlayChromebook750x300

Jakiś czas temu informowałem was o tym, że Google planuje implementacje Play Store w przeglądarkowym systemie Chrome OS. To oczywiście były jedynie plotki, do których firma odniosła się dopiero teraz. Zgodnie z przewidywaniami wspomniany element faktycznie wyląduje w Chromebookach, co uczyni z nich naprawdę wielofunkcyjne urządzenia.

Platforma sama w sobie jest i tak wystarczająco rozbudowana dla większości użytkowników domowych.  Braki łatane są poprzez web aplikacje dostępne w Chrome Web Store, ale nie zawsze są to programy trzymające poziom. Z tego też powodu dodanie do systemu bogatego portfolio apek z Play Store wydaje się rozwiązaniem idealnym. Niestety, dotychczas było to nierealne lub wiązało się ze sporymi kombinacjami. To jednak przeszłość – już niebawem Chrome OS wzbogaci się o wspomniany wcześniej sklep i co ważne będzie to w pełni wspierany element.

Patrząc na ostatni wzrost popularności Chromebooków oraz to, co Google zamierza zrobić z platformą – system ma szansę stać się pełnoprawnym produktem, który w przyszłości (zapewne dalekim) będzie mógł rywalizować z Windowsem tudzież Apple OSX.

Źródło: 9to5google

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...