You are here
Tak, Google pracuje nad składanym smartfonem artykuły News 

Tak, Google pracuje nad składanym smartfonem

Szef działu Pixel w Google podczas rozmowy z CNET przyznał, że firma pracuje nad prototypami składanych smartfonów. Czy możemy odebrać to jako nieoficjalną zapowiedź pojawienia się elastycznego Pixela w portfolio firmy? I tak, i nie.

Google
fot. Slashgear

Składane smartfony to dziś nieco delikatny temat. W teorii sprzęt ten istnieje i jest niemalże namacalny. W praktyce ciężko go w ogóle zdobyć, a nawet jeśli nam się to udaje, wrażenia z użytkowania (modeli testowych) są dalekie od wcześniejszych wyobrażeń. Idealnie obrazuje to sytuacja Samsunga, który boryka się z opóźnieniem w dostawie Galaxy Folda do klientów. Nie liczyłbym jednak na to, że Google zrobi to lepiej. Jeszcze nie teraz.

Google testuje prototypy składanych smartfonów

Mario Quieroz z Google przyznał w rozmowie z CNET, że firma faktycznie testuje prototypową technologię związaną ze składanymi urządzeniami. Nie jest to jednak żadna nowość, gdyż wedle wypowiedzi jegomościa prace trwają już od dłuższego czasu. Jednocześnie nie padły żadne konkrety związane z przyszłością tegoż segmentu. Może to oznaczać dwie rzeczy…

Firma testuje prototypy „składaków” wyłącznie w celu dostosowania Androida do możliwości tego typu konstrukcji lub bada grunt, rozwijając technologię na wypadek, gdyby okazała się ona sukcesem. Wtedy Google dysponowałoby niemalże gotowym produktem, który należałoby jedynie nieco udoskonalić.

Obydwie opcje wydają się dość rozsądne, ale jak to bywa w przypadku Google, w dalszym ciągu sprawa jest jedynie pieśnią przyszłości. Jeśli szukacie bardziej klasycznych smartfonów od Samsunga, Apple czy Huawei’a, koniecznie sprawdźcie Vipelektrogadzet.

Źródło: EngadgetCNET

Related posts

Leave a Comment