You are here
Google Nest Hub Max — spoiwo inteligentnego domu mobile 

Google Nest Hub Max — spoiwo inteligentnego domu

Podczas wczorajszej konferencji Google I/O 2019 firma zapowiedziała kilka interesujących zmian w zakresie usług. Nie obyło się też bez nowości produktowych takich jak Nest Hub Max, który ciężko zakwalifikować do jednej konkretnej kategorii urządzeń.

Nest Hub Max
fot. Google

Nest Hub Max to w istocie rozwinięcie wcześniejszego urządzenia z serii Home. Google, będące właścicielem marki Nest postanowiło nieco ujednolicić nazewnictwo i w przypadku tytułowego sprzętu ma to sporo sensu. Czym więc dokładnie jest rzeczony Hub? Wyjaśnijmy.

Nest Hub Max z kamerką i rozpoznawaniem domowników

Po pierwsze Nest Hub Max nie odbiega znacząco od swojego protoplasty i trzeba to stanowczo zaznaczyć. Niemniej, pojawiły się tutaj pewne zmiany takie jak większy, bo aż 10-calowy ekran. Niestety, w dalszym ciągu jest to rozdzielczość HD, która nie usatysfakcjonuje wszystkich użytkowników. W sprzęcie nalazły się głośniki stereo oraz, co chyba najważniejsze — kamerka.

Nest Hub Max
fot. Google

To właśnie wbudowany w Nest Hub Max aparat pozwoli na prowadzenie rozmów wideo oraz monitoring domu. Co ważne — sprzęt można zintegrować z inną kamerką i obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Inteligentny głośnik z ekranem, bo nim w istocie jest urządzenie, potrafi rozpoznawać domowników po głosie i wizerunku twarzy.

Cena Nest Hub Max została ustalona na poziomie 229 dolarów, co daje nam około 880 złotych. Niestety, sprzęt nie będzie dostępny oficjalnej polskiej sprzedaży, co nie znaczy, że nie będzie można go u nas kupić. Dystrybucja ruszy już late.

Źródło: Google, DigitalTrends

Related posts

Leave a Comment