GoogleResizer750x300

Google Resizer – sprawdź wygląd twojej strony na różnych urządzeniach

Dostosowanie layoutu witryny do poprawnego wyświetlania na wielu urządzeniach jest nie lada wyzwaniem. Oczywiście firmy posiadające zespół programistów radzą sobie z tym zadaniem świetnie, ale co z mniejszym podmiotami albo osobami prywatnymi? O nich na szczęście pomyślało samo Google…

GoogleResizer750x300

Kiedyś sprawa była prosta – desktopy, a następnie notebooki, choć różnorodne posiadały względnie podobne przekątne ekranowe oraz rozdzielczości, a co za tym idzie wygląd stron testowano na kilku możliwych konfiguracjach. Nagle na rynku zawrzało – pojawiły się smartfony, tablety i phablety, które to nieco skomplikowały proces „pisania” witryn. Jak już wspomniałem, dla większych firmy nie stawiło to większego kłopotu, gdyż zespoły programistów całkiem sprawnie adoptowały się do nowych zadań.

Problem pojawiał się, gdy pojedyncza osoba chciała dostosować własną stronę tak, aby wyświetlała się ona poprawne na większej liczbie urządzeń. Właśnie dla takich „domowych” programistów (choć nie tylko) powstało narzędzie Google Resizer.

Czym jest wspomniane rozwiązanie? To nic innego jak webowa usługa giganta z Mountain View pozwalająca na sprawdzenie w czasie rzeczywistym jak zachowuje się konkretna strona w zależności od tego, na jakim sprzęcie została wczytana. Owszem, narzędzie nie jest niczym przełomowym, jednak jego prostota oraz wygoda czynią z Google Resizer naprawdę przyjazny element testujący witryny internetowe. Cała obsługa web-aplikacji sprowadza się do wpisania adresu i ręcznego sprawdzenia zachowania naszego kodu. Jak dla mnie idealnie.

GoogleResizer777777

Oczywiście prostota oznacza też pewne ograniczenia – to nieuniknione, ale przecież decydując się na opisywane rozwiązanie nie oczekujemy raczej zaawansowanych algorytmów testujących. Należy również zaznaczyć, iż Resizer jest absolutnie darmowym narzędziem. Jesteście zainteresowani? Koniecznie odwiedźcie stronę projektu.

Źródło: Google.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...