GoogleTrip750x300

Google Trips – planowanie podróży wchodzi na wyższy poziom

Gigant z Mountain View pracuje nad aplikacją dla podróżników. Nie będzie to jednak zwykły planner, a potężne narzędzie, które pomoże nam ogarnąć cały ten wyjazdowy „chaos”.

GoogleTrip750x300

 

Planowanie wojaży, szczególnie tych odległych jest nie lada wyzwaniem. Z tego tez powodu gros osób powierza to zadanie specjalistom z biur podróży, którzy są w tej kwestii „otrzaskani”. Pozostali muszą radzić sobie sami. Nie, właściwe nie zostają sami, gdyż w zasobach sklepu Google Play lub Apple AppStore znajdziemy co najmniej kilkanaście pozycji, których głównym zadaniem jest pomoc w panowaniu podróży. Niestety, każde z nich ma swoje ograniczenia, braki lub co gorsza nie są uaktualniane, przez co nie do końca spełniają swoją funkcję. Idealnym rozwiązaniem byłoby „upakowanie” do jednej aplikacji wszystkich przydatnych funkcji oraz podanie ich w przystępny dla usera sposób. Nierealne? Nie dla Google…

Okazuje się bowiem, iż firma opracowuje właśnie rozwiązanie o nazwie Google Trips. Właściwie aplikacja jest już na etapie zamkniętych beta testów więc opublikowanie jej w Google Play Store jest kwestią czasu. Na co pozwoli nowy program?

Przede wszystkim będzie on naszym wirtualnym przewodnikiem i informatorem lokalnym. Z poziomu aplikacji dowiemy się ciekawostek na temat odwiedzanego miejsca, a także zyskamy szereg porad mogących usprawnić tudzież uatrakcyjnić nasz wyjazd. Trips poinformuje nas o lokalnych wydarzeniach oraz zaproponuje sprawdzone restauracje, tak abyśmy nie musieli ich specjalnie wyszukiwać, co bywa trudne zwłaszcza jeśli chcemy skosztować miejscowych specjałów. No tak, ale jakoś trzeba do knajpy dotrzeć. Zakładając, że nie zamierzamy wypożyczać auta, co bywa naprawdę drogą „imprezą”, pozostaje nam jedynie transport publiczny. Tutaj również z pomocą przyjdzie nasz wirtualny przewodnik, który zaplanuje dla nas przemieszczenie z miejsca A do miejsca B, tak aby podróż odbyła się możliwie szybko i bez przeszkód. Wszystko dzięki integracji z Google Maps.

Skoro o integracji mowa – muszę wspomnieć, iż Trips wykorzystuje dane ze wszystkich swoich usług, dzięki czemu aplikacja zbierze za nas najpotrzebniejsze informacje dotyczące wyjazdu tj. rezerwacje hoteli, biletów lotniczych czy ciekawych miejsc. Te ostatnie zostaną zaserwowane po przeanalizowaniu naszej aktywności sieciowej. Ach te algorytmy.

Najlepsze zostawiłem na koniec – aplikacja nie potrzebuje do działania połączenia z internetem. Genialnie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, iż opłaty roamingowe bywają drogie, zaś nie wszędzie uzyskamy zasięg pozwalający na swobodne pobieranie i wysyłanie pakietów danych.

Czuje, że szykuje się kolejna aplikacja – Hit. Nie mogę doczekać się jej debiutu, po którym niezwłocznie pobiorę program i zaplanuje najbliższą wycieczkę. Nie będzie to co prawda safari w Afryce, ale na kilkudniowy wypad w góry tudzież nad Bałtyk z pewnością się skusze. Niestety, musi zostać spełniony warunek – jeden, ale niezwykle ważny. Chodzi o polską lokalizację dla usługi, bez której ani rusz.

Źródła: Androidcentral, Androidworld.nl.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...