Inbox

Google uśmierci Inbox za niecałe pół roku

Korzystaliście z klienta pocztowego Google Inbox? Ja tak, choć jedynie przez okres kilku miesięcy. Niemniej, uważam, że aplikacja, zarówno webowa, jak i mobilna, była narzędziem wygodnym, sprytnym i prostym. Problem w tym, że twórcy postanowili projekt uśmiercić. Dlaczego?

Inbox

Gigant z Mountain View poinformował za pośrednictwem swojego bloga o decyzji dotyczącej tytułowego klienta pocztowego. Z komunikatu wynika, że Inbox straci wsparcie w marcu 2019 roku. Użytkownicy usługi mają więc pół roku na powrót do Gmaila.

Inbox czy Gmail?

Inbox wystartował jako projekt prezentujący mocno innowacyjne podejście do kwestii zarządzania pocztą elektroniczną. Dodatki takie jak sortowanie, odkładanie na później, oznaczanie czy inteligentne odpowiedzi stanowiły solidny powiew świeżości. Dziś, wszystkie wspomniane ficzery są już wbudowane w Gmail, a co za tym idzie — w oczach Google istnienie tytułowego klienta pocztowego traci sens. Jest w tym sporo racji. Inbox powstał jako nowość, która w zamierzeniach miała doprowadzić do udoskonalenia Gmaila, co się oczywiście udało.

Inbox

Google zdaje sobie sprawę z tego, że spora grupa osób korzystała ze wspomnianej poczty, dlatego też przygotowano krótki poradnik ukazujący, jak przenieść obsługę emaila do Gmaila.

Z aplikacji Gmail możecie korzystać na smartfonach z Androidem oraz iPhone’ach. Tak się składa, że takowe urządzenia możecie zakupić w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...