dual SIM

A jednak, nowe iPhone’y oficjalnie z dual SIM

Przecieki odnoszące się do funkcji dual SIM znalazły potwierdzenie w premierze nowych iPhone’ów. Najnowsze smartfony Apple zyskają obsługę dwóch kart SIM, choć nie jest to rozwiązanie do końca wygodne.

dual SIM

Hello Apple, mam 2018 rok. Uwielbiam sprzęt z logo nadgryzionego jabłka na obudowie, ale za nic w świecie nie mogę pojąć, dlaczego Apple wprowadza obsługę dwóch kart SIM dopiero teraz. Spora grupa użytkowników iSprzętu posiada dwa numery telefonu — prywatny oraz służbowy. Konieczność podróżowania z dwoma smartfonami nie ma zbyt wiele wspólnego z wygodą, dlatego też “ajfonowcy” zazdrościli “androidziarzom” funkcji dual SIM. Na szczęście sadownicy nieco się opamiętali i jak to mawiają “lepiej późno, niż wcale”.

Nowe iPhone’y z dual SIM

Niestety, nie wszystko wygląda tak kolorowo, jak można by tego oczekiwać po Apple. Okazuje się, że iPhone Xs, Xs, owszem — otrzymają obsługę dwóch kart SIM jednocześnie, jednak fizycznie w smartfonie będzie mieścić się tylko jedna karta. Drugi numer będzie można połączyć z urządzeniem za pośrednictwem usługi e-SIM. Przykro mi, ale żaden polski operator nie obsługuje jeszcze tego typu rozwiązania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w Chinach pojawi się specjalna wersja smartfona, który… uwaga — otrzyma podwójną tackę na kartę SIM. Szczerze zaskoczyła mnie decyzja Apple. Za nic w świecie nie spodziewałem się, że plotka związana z wydaniem specjalnej wersji iPhone’a na rynek azjatycki okaże się prawdą. Tak się jednak stało. Chciałbym tylko wiedzieć, czy sprzęt będzie można w stosunkowo prosty sposób sprowadzić do Polski i czy będzie on działał u nas możliwie bezproblemowo. Na odpowiedź muszę niestety zaczekać.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...