Google wprowadza WiFi dla Android Wear

Google właśnie opublikowało update dla smartwatchy z rodziny Android Wear, który pozwala wreszcie korzystać z WiFi na inteligentnych zegarkach. Oprócz tego aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji poprawiających funkcjonalność wearables od Google.

Jednym z największych ograniczeń urządzeń typu smartwatch jest konieczność parowania i noszenia go wspólnie ze smartphonem. Kiedy już mamy inteligentny zegarek, na którym możemy odebrać wiadomości i skorzystać z podstawowych funkcji, często nie obędziemy się bez telefonu, którego zegarek jest tylko przedłużeniem. Obecnie jednak Google wprowadza możliwość korzystania z WiFi na urządzeniach Android Wear, dzięki czemu wybrane smartwatche mogą operować bez telefonu w pełnym zakresie.
 
http://www.youtube.com/watch?v=aVWHYddUx0U

Odbieranie i wysyłanie wiadomości oraz obsługa aplikacji związanych z siecią jest możliwa teraz wszędzie, gdzie dosięga was sieć bezprzewodowa. Co ciekawe, wspomniane zegarki posiadały już wcześniej chip do komunikacji WiFi jednak do czasu aktualizacji był on nieaktywny. Oprócz tego aktualizacja wprowadza możliwość działania niektórych aplikacji w tle bez zamykania karty, a także proste sterowanie za pomocą gestów.

Jednym z ciekawszych udogodnień jest nowy sposób wprowadzania emotek, a mianowicie za pomocą rysowania ich palcem na ekranie zegarka. Niektórym to ułatwi korzystanie z najprostszego sposobu komunikacji w internecie, ponieważ wprowadzanie poszczególnych znaków z malutkich paneli ekranowych na pewno dała się we znaki niejednemu użytkownikowi. Google aktywnie konkuruje na rynku inteligentnych zegarków, ulepszając i zmieniając szeroką gamę swoich produktów cały czas. W tym czasie większość klientów Apple nadal czeka na swój smartwatch.


Źródło: engadget

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 


 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...