Google wykorzysta twój wizerunek w reklamach? Jeśli nic z tym nie zrobisz, to tak.

Korporacja z Mountain View co jakiś czas zaskakuje nas informacjami o planowanych zmianach. Tym razem Google aktualizuje warunki korzystania z usług. Największą zmianą jest możliwość wykorzystywania przez firmę naszego wizerunku.

Chromegoogless750x300

Z dniem 11 listopada wejdzie w życie nowy regulamin korzystania z usług Google. Zgodnie z jego ustaleniami,  zgadzamy się udostępnić nasz wizerunek w tzw. rekomendacjach społecznościowych, czyli najprościej mówiąc w spersonalizowanych reklamach.

Od zawsze wiadomo, że rekomendacje znajomych działają lepiej niż najbardziej rozbudowane kampanie reklamowe. Dlatego, też nikogo nie powinno dziwić postępowanie wyszukiwarkowego giganta. Na szczęście nie jesteśmy zdani na łaskę lub niełaskę Google. Pod tym adresem mamy możliwość cofnięcia zgody na wykorzystywaniu naszego wizerunku w reklamach.

Trzeba przyznać, że jest to miły gest w stronę użytkownika. Rzadko, kiedy giganci branży technologicznej dają nam możliwość wyboru. Przyzwyczailiśmy się już, że pozornie darmowe usługi są tak naprawdę płatne – ceną jest w tym przypadku nasza prywatność.

Osoby chcące się zapoznać ze szczegółami nowego regulaminu odsyłamy tutaj.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...