Google wykupi Twitcha?!

Według kilku źródeł Google planuje przejąć serwis Twitch.tv – platformę wideo dedykowaną fanom gier.

Twitch powstał w połowie roku 2011 i od razu stał się doskonałym kanałem dla wszelkiej maści fanów e-sportu oraz gier. Portal umożliwia użytkownikom przesyłanie/oglądanie transmisji z zawodów e-sportowych, udostępnianie innym postępów z gry, którą akurat przechodzimy, czy najzwyczajniej w świecie spędzanie czasu na czacie. Dodatkowo na Twitchu swoje materiały publikują także wydawcy wśród, których znaleźć można takie marki jak: Joystiq, GameSpot, czy też Destructoid. Przejecie serwisu wideo, przez giganta z Mountain View zamknąć ma się w kwocie 1 mld dolarów.

Osoba nie interesująca się na bieżąco tematyką nowych mediów, mogłaby zadać  pytanie po co Google wydaje pieniądze, skoro już posiada podobny serwis, który zwie się Youtube? Otóż Twitch w pewnym sensie stanowił dla niego konkurencję. Samo Youtube posiada funkcję „transmisji na żywo”, jednak większą przychylność użytkowników sieci w tym temacie uzyskał Twitch. Dodatkowo ruch ten okazać się może dla Google’a rozszerzeniem i uzupełnieniem oferty i jest znacznie bezpieczniejszą inwestycją, niż tworzenie bezpośredniej konkurencji dla samego Twitcha.

Materiały od graczy z każdym rokiem zyskują na popularności, na co wpadło zarówno Sony, jak i Microsoft, wprowadzając do swoich next-genowych konsol zgodność z omawianym serwisem dla graczy i ludzi z branży.

Nie wszystkim chęć wykupienia Twitcha, przez giganta z Mountain View musi się spodobać. Podobnie było w przypadku przejęcia przez Google serwisu Youtube… Jednak na to czy obawy „maruderów’ potwierdzą się w rzeczywistości musimy trochę poczekać.

One Comment

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...