zegarek750x300

Google zapowiada Android Wear. Czeka nas wysyp inteligentnych zegarków…

Gigant z Mountain View we współpracy z wieloma partnerami przygotowuje inteligentne zegarki wyposażone w specjalną wersję Androida z Google Now. Koncepcja jest wprost niesamowita, i jeśli choć niewielka cześć z funkcji pokazanych na materiałach filmowych okaże się prawdą, Google będzie wytyczał ścieżkę rozwoju technologii „ubieralnej”

zegarek750x300

Zegarek od Googla – dotychczas te pojęcie pozostawało w strefie marzeń, aż do wczoraj, kiedy to gigant zapowiedział oficjalnie pojawienie się nowego systemu operacyjnego dla urządzeń „ubieranych”.

Android Wear, bo tak nazywać się będzie platforma, udostępni użytkownikom ogrom funkcji. Wśród nich znajdziemy między innymi: System powiadomień w kartach (na wzór Google Now), oferty, wiadomości, połączenia, a także informacje z serwisów społecznościowych. System w większości sytuacji obsłużymy głosem, zaś tam gdzie wymagana jest cisza, możemy użyć naszych palców i tapnąć na ekranie interesujące nas info.

To nie wszystko, gdyż podobnie jak w przypadku obecnych już na rynku urządzeń, Google chce aby jego zegarek również był FIT. Jako, ze zdrowy tryb życia wkracza do świata technologii, smartwatche będą wyposażone w szereg czujników monitorujących nasz stan zdrowia tj: ciśnienie, puls, a może nawet cukier (kto wie).

http://www.youtube.com/watch?v=QrqZl2QIz0c

Zaraz, zaraz. Przecież to wszystko jest już dostępne, w choćby Samsungu Gear. Tak, to prawda, lecz obsługa ów urządzenia nie należy raczej do intuicyjnych, a o większej interakcji możemy zapomnieć. Pamiętajmy, że Google posiada szerokie portfolio usług, z którymi zegarek będzie się integrował dając nam naprawdę wiele możliwości.

Gigant z Mountain View udostępnił już narzędzia, dzięki którym deweloperzy będą mogli przystosować swoje aplikacje mobilne do nowego „zegarkowego” systemu. Wśród partnerów zainteresowanych współpracą znajdziemy takie firmy jak: Asus, Broadcom, Fossil, HTC, Intel, LG, MediaTek, MIPS, Motorola, Qualcomm oraz Samsung. Co ciekawe, zabrakło tutaj Sony. Czyżby Japoński producent aż tak mocno wierzył w swój zegarek? Możliwe, lecz równie dobrze, firma może czekać na rozwój sytuacji.

Motorola, jeszcze jako podmiot należący do Google zapowiedziało właśnie pierwszy smartwach, wyposażony w opisane wcześniej funkcje.  Moto 360 powinien pojawić się w sklepach późnym latem tego roku, a z jego możliwościami zapoznacie się na filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=dnerqDWwVgg

Reszta producentów nie określiła nawet przybliżonego czasu premier smartwatchy z Android Wear, lecz jak twierdzi Google: Pierwsze tego typu urządzenia zadebiutują jeszcze w tym roku.

Źródło: Engadget, AndroidCentral, AndroidPolice, DroidLife

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...