GoProOmni

GoPro Omni od dziś w sprzedaży – tanio nie jest

GoPro to marka, której nie trzeba przedstawiać. Co zaoferuje Omni i dlaczego jest takie drogie?

GoProOmni

Rynek wirtualnej rzeczywistości stale się rozwija i nie dziwne, że GoPro także postanowiło się z nim zmierzyć. Jakiś czas temu ujawniono profesjonalny sprzęt, który może spokojnie posłużyć do kręcenia filmów w największych studiach. Mowa o The Odyssey, które zaprezentowano podczas zeszłorocznego Google I/O. Minusem potwora o szesnastu oczach była jego cena. Za pierścień trzeba zapłacić około 15 tysięcy dolarów i mało prawdopodobne, by ktokolwiek kupił go sobie tylko do zabawy.

Podobny los może czekać niestety GoPro Omni, które ma w sobie „tylko” sześć kamer, zamiast szesnastu. Zamontowane w metalowym sześcianie Hero4 zapewnić ma doskonałą jakość oraz pełny zakres 360 stopni. Oznacza to, że nagrywane filmy idealnie nadawały się będą do oglądania w goglach wirtualnej rzeczywistości. Synchronizacja sześciu kamer zapewni wyjściowy obraz w rozdzielczości 8k. To robi wrażenie, podobnie jak cena, którą producent sobie zażyczył za sprzęt.

http://www.youtube.com/watch?v=MKWWhf8RAV8

Za Omni przyjdzie nam zapłacić aż pięć tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu około 19 tysięcy złotych. Owszem, w porównaniu do The Odyssey (57 tysięcy złotych) nowy produkt wydaje się śmiesznie tani, to i tak nie wróżymy wielkiego sukcesu. Nie ukrywajmy, cena jest zaporowa. Szczególnie wtedy, gdy nie zajmujemy się i nie żyjemy z tego, że ktoś ogląda nasze produkcje. Dla zwykłego użytkownika Omni będzie ciekawostką, której nigdy nie kupi.

Jeżeli posiadamy już kamerę Hero4, a najlepiej kilka takich kamer, możemy kupić sam stelaż. I co ciekawe, za niego też przyjdzie nam nieźle zapłacić, bo aż 1499 dolarów (prawie 6 tysięcy złotych). Skąd taka cena? Same kamery do tanich nie należą, a dochodzi do tego jeszcze odpowiedni soft. Mimo wszystko wydaje się, że GoPro przestrzeliło.

Z jednej strony to wyjątkowo dużo pieniędzy, ale z drugiej możliwość wejścia dla klientów na nowy rynek. Filmy kręcone za pomocą Omni wyglądają obłędnie, a co więcej, pozwalają poczuć się jakby widz faktycznie uczestniczył w akcji. Tylko ilu chętnych skusi się na ofertę GoPro?

Źródło: GoPro
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...