Gra Hello Neighbor uczy, jak uciec przed psychopatycznym sąsiadem

Nie tak dawno studio tinyBuild zapowiedziało wprowadzenie do oferty mobilnej gry Hello Neighbor. Od wczoraj możemy już cieszyć się rozgrywką, w której rządzi sztuczna inteligencja.

Hello Neighbor

Ten tydzień użytkownicy smartfonów i tabletów z iOS na pokładzie mogą uznać za wyjątkowo szczęśliwy. Ledwo co w App Store zadebiutował gorący Asphalt 9: Legends, a już możemy szykować miejsce na pobranie kolejnego, możliwe, że równie ciekawego, tytułu.

Hello Neighbor dla iOS

Naszym protagonistą okazuje się młody chłopak, który zainteresował się dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się z domostwa sąsiada. Rzeczony jegomość okazał się psychopatą, który atakuje nas, kiedy tylko próbujemy się do niego zbliżyć.

Jak łatwo zgadnąć, kontakt z sąsiadem zawsze, ale to zawsze — kończy się naszą śmiercią. Musimy więc sprytnie unikać “pojmania”, do czego możemy wykorzystywać przeróżne przedmioty znajdujące się na podwórku naszego wroga. Przyjemną przerwę pomiędzy ucieczką a skrywaniem się, stanowią zagadki.

Sztuczna inteligencja

Gra byłaby banalnie prosta, w momencie poznania przez nas schematów działań sąsiada. Problem w tym, że naszym wrogiem w Hello Neighbor steruje SI. Sztuczna inteligencja uczy się naszych zachowań i wykorzystuje je do skuteczniejszej walki z nami. Po kilkunastu minutach zabawy dało się to już wyraźniej odczuć.

Gra jest dostępna za darmo, prawie. Otóż za darmo pobierzemy tylko pierwszy epizod Hello Neighbor. Za następne będziemy musieli płacić w systemie mikropłatności.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...