You are here
Gorący Asphalt 9: Legends wylądował na urządzeniach mobilnych Gry mobile 

Gorący Asphalt 9: Legends wylądował na urządzeniach mobilnych

Wczorajszego wieczoru w sklepach z aplikacjami dla systemów mobilnych iOS oraz Android wylądował Asphalt 9: Legends. Wyścigówka stanowi jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Sprawdzamy, czy warto było na nią czekać.

Asphalt 9

Powinienem poinformować was o tym wczoraj, ale z jednego prostego powodu nie mogłem tego uczynić. Otóż gra pochłonęła mnie na dobrych kilka godzin. Dopiero rozładowanie akumulatora mojego smartfona dało sygnał, że powinienem już kończyć. Nadróbmy więc zaległości.

Asphalt 9: Legends oficjalnie

Uwielbiam gry mobilne, szczególe te z kategorii wyścigów, które wzbudzają we mnie spore emocje. W mój gust najbardziej trafiają tytuły realistyczne, dlatego też seria Asphalt nie zawsze była w kręgu moich zainteresowań. Z wersji na wersję gra stawała się jednak coraz lepsza i od dobrych kilku edycji nie mogę oderwać od niej wzroku… i dłoni. Dziewiątka jest w mojej ocenie symbolicznym ukoronowaniem serii.

Asphalt 9: Legends to istny majstersztyk. Gra oferuje niesamowitą ścieżkę dźwiękową, która idealnie wpisuje się w klimat wyścigowych zmagań. Dźwięk to nie wszystko. Gra pokazała pazur również w sferze wizualnej, gdyż grafika, którą oglądam na ekranie smartfona, jest niesamowita, serio. Rzadko kiedy możemy cieszyć się produkcją, która w tym stopniu cieszy oko. Skoro o oczach mowa — jeśli lubicie oglądać sportowe auta, będziecie oczarowani tytułową grą. Otóż pojawiają się tutaj licencjonowane pojazdy marek takich jak Nissan, Ferrari, Lamborghini czy Porshe. Łącznie mamy do dyspozycji aż 50 aut.

Za darmo, prawie

Asphalt 9: Legends oferowany jest w systemie free-to-play, co oznacza, że za grę nie musimy zapłacić ani grosza. Nie musimy, ale możemy. W produkcji występują bowiem mikropłatności, które mogą ułatwić rozgrywkę i przyspieszyć uzyskanie konkretnych dodatków. Oczywiście można cieszyć się zabawą bez wydawania pieniędzy, ale jeśli planujemy uczestniczyć w wyścigach w trybie multiplayer, powinniśmy sypnąć groszem. Brutalna, ale szczera prawda.

Gra jest dostępna na platformy Android oraz iOS i zajmuje około 1.5 GB miejsca. Problemem może być niestety rozgrywka na słabszych urządzeniach, choć muszę przyznać, że nawet Motorola Moto Z3 Play potrafiła dostać tutaj zadyszki. Nie przejmuje się tym zbytnio, w naszym e-sklepie znajdziecie mnóstwo innych wydajnych smartfonów.

Źródło: Asphalt

Related posts

Leave a Comment