Gracze WoW stracili wirtualny majątek!

Niektórzy gracze World of Warcraft, mieli niezbyt udany weekend. Po wejściu na swoje konta, zauważyli, że zostali ograbieni z ciężko zapracowanej ” wirtualnej” gotówki.

WoW stał się celem zmasowanego ataku hakerów. Część graczy z przerażeniem odkryła, że ich wirtualne pieniądze zniknęły, a w zamian za nie otrzymali bezwartościowe przedmioty.

Blizzard na całą akcję zareagował błyskawicznie. Szybko odkrył, że za falą ataków stoi grupa hakerów, która na ofiarę upatrzyła sobie aplikację mobilną do gry – Mobile Armory. Włamania dotknęły wielu graczy zarówno z Ameryki, jak i Europy.

Deweloperzy w weekend wyłączyli dostępny z poziomu strony internetowej i aplikacji mobilnej dom aukcyjny. Do użytkowników, u których podejrzewano, że zostali okradzeni, w najbliższym czasie wysłany zostanie mail z instrukcją co do zresetowania danych konta.

Blizzard zobowiązał się również zwrócić poszkodowanym utracone pieniądze lub przedmioty, kiedy tylko uda im się rozwiązać problem.

http://www.youtube.com/watch?v=dYK_Gqyf48Y

Aby na przyszłość uniknąć, tego typu niespodzianek zalecamy częstą zmianę hasła i nie używanie, tych samych loginów i haseł na wielu kontach!

A Ty, jak dbasz o bezpieczeństwo swoich danych?

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...