Baldur’s Gate 3 – jest szansa na kontynuację!

Studio Beamdog chciało uszczęśliwić fanów serii Baldur’s Gate wypuszczeniem części trzeciej, jednak po problemach natury prawniczej, swoje ambitne plany związane z pracą nad kontynuacją musieli odłożyć na półkę.

Kilka dni temu, studio Beamdog musiało wycofać ze sprzedaży Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Przyczyną całego zamieszania, były problemy prawno-licencyjne. W planach studia, były prace nad odświeżoną „dwójką”, a wśród fanów serii tliła się nadzieja, że w niedługim czasie pograją, w część trzecią.

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się Trent Oster – szef Beamdog:

Prognozy dotyczące wznowienia prac nad serią Baldur’s Gate są mieszane. W najlepszym przypadku rozwiążemy te problemy wkrótce. W najgorszym ten proces może ciągnąć się przez cholernie długi czas. Lubię robić gry, ale przez te kłopoty nie mogę spać w nocy.

Nie wiadomo, jak sprawa potoczy się dalej. Dowiedzieliśmy się natomiast, że partnerem wydawniczym, który tak namieszał jest firma Atari.

Miejmy nadzieję, że taki stan rzeczy długo się nie utrzyma, a studio Beamdog skupi się, na tym na czym najlepiej potrafi, czyli na robieniu gier.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...