Grasshopper

Grasshopper, czyli Google za darmo nauczy cię programować

Jeśli chcesz nauczyć się podstaw kodowania oraz poznać schematy rządzące pracą programisty, Google zamierza ułatwić ci to zadanie. Wszystko dzięki “grze” Grasshopper, o której informowano już wcześniej przy okazji jej testów. Teraz produkt dostępny jest już dla wszystkich chętnych osób.

Grasshopper

Od przeszło roku Google wraz z testerami pracuje nad aplikacją Grasshopper, która w założeniach ma uczyć osoby dorosłe, ukształtowane kodowania w JavaScript. Choć jest to nauka w formie zabawy, podejście wydaje się oryginalne i nietypowe, gdyż z tego, co wiem, na rynku próżno szukać “banalnych”, ale użytecznych kursów kodowania w postaci aplikacji mobilnej.

Grasshopper — kodowanie dla wszystkich

Wiadome jest to, że programowanie zrobiło się ostatnio niezwykle modne. Po części jest to spowodowane informacjami o wysokich zarobkach w branży programistycznej, ale prawdą jest również to, że wspomniany zawód jest zwyczajnie atrakcyjny społecznie. Nic więc dziwnego, że ogromna część aktywnych na rynku pracy osób planuje przebranżowienie lub choćby zapoznanie się z kodowaniem w jednym bądź kilku językach. Niestety, nauka pisania kodu nie jest rzeczą łatwą…

Jak nabyć wiedzę dotyczącą programowania? Podstawowymi opcjami są szkoły oraz popularne ostatnio kursy, które przygotują do zawodu w sposób iście kompleksowy. Tutaj potrzeba jednak czasu oraz inwestycji środków pieniężnych. Co, jeśli chcemy jedynie “liznąć” świat kodowania i nauczyć się podstaw? Z pomocą przychodzą proste aplikacje, z których najmocniej wyróżnia się Grasshopper.

Czego nauczy cię Grasshopper?

Myli się ten, który uważa, że narzędzie w postaci tytułowej aplikacji pozwoli stać się użytkownikowi koderem-wymiataczem. Zadaniem programu jest nauka podstaw programowania, poznanie rozwiązań oraz wybadanie oczekiwań względem pracy programisty. Wszystko odbywa się na zasadzie zabawy, co pozwala przyswoić w sposób łatwy stosunkowo skomplikowanej dla przeciętnej osoby wiedzy.

Aplikację Grasshopper znajdziecie w Apple App Store oraz Google Play Store.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...