Honor 10 zaprezentowany. Kiedy trafi do Polski?

Wczoraj odbyła się chińska premiera najnowszego smartfona submarki Huawei, modelu Honor 10. Urządzenie zapowiada się nad wyraz ciekawie, dlatego też pewnie ucieszy was wiadomość o tym, że sprzęt trafi również do Europy. Pytanie, czy warto czekać na lokalną premierę.

Honor 10

Nie tak dawno, Honor był integralną częścią marki Huawei, a w zasadzie jedną z głównych linii wydawniczych. Kiedy chiński producent dostrzegł potencjał tańszej, choć dalej atrakcyjnej linii produktowej, postanowił ją usamodzielnić i uniezależnić. Dziś wiemy już, że ruch ten był iście genialnym posunięciem marketingowym, który odzwierciedla się w bardzo dobrych wynikach finansowych. Czy kolejny z serii Honor powtórzy sukces poprzedników?

Honor 10 zaprezentowany

Nowo zaprezentowaną dziesiątkę możemy porównać do droższego modelu Huawei P20. Różnice są tak naprawdę niewielkie i jeśli komuś nie zależy na konkretnym logo na obudowie, powinien rozważyć zakup smartfona ze stajni Honor. W najtańszej wersji za sprzęt przyjdzie zapłacić 2599 juanów, czyli około 1400 złotych. OCzywiście mówimy o wariancie dedykowanym rynkowi chińskiemu. W Polsce, cena z pewnością okaże się wyższa, ale jestem więcej niż pewny, że nie przekroczy 1900 złotych.

Honor 10

Producent wyposażył Honor 10 w 5,84-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli, co powinno wystarczyć nawet bardziej wymagającym osobom. Brakuje tutaj jednak lepszej matrycy, jednak gdzieś musiały pojawić się oszczędności. Za wydajność smartfona odpowiada procesor HiSilicon Kirin 970, 6 GB RAM oraz 64 lub 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Tę możemy dodatkowo rozszerzyć za pomocą gniazd na kartę microSD.

Zdjęcia wykonamy potężną, bo aż 24-megapikselową kamerką do selfie oraz podwójnym modułem głównym 16 Mpix (światło f/1.8) + 24 Mpix z diodą doświetlającą LED. Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • Wi-Fi ac
  • LTE
  • Bluetooth 4.2
  • NFC
  • Gniazdo USB-C
  • Czytnik linii papilarnych
  • GPS
  • Wymiary 149,6 x 71,2 x 7,7 mm
  • Waga 153 gramy

Urządzenie trafi do Polski najprawdopodobniej w maju.

Źródło: Gizmochina, Vmall

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...