gry Marvela

Gry Marvela na chińskim rynku? Firma ogłasza współpracę z NetEase

Dobra passa komiksów i postaci ze stajni Marvela daje trwa. Ostatnia premiera Avengers Endgame tylko to potwierdziła. Nie dziwne więc, ze firma szuka kolejnych miejsce, gdzie mogłaby wypromować swoje dzieła. Jedną z nich jest branża komputerowa, ale czy gry Marvela pod banderą NetEase to aby na pewno dobry pomysł?

gry Marvela

NetEase Games znane jest głównie ze swoich produkcji na rynek gier mobilnych. To przecież oni będą pracowali nad jednym z najbardziej znienawidzonych tytułów, czyli Diablo Immortal. Samo wprowadzenie tego typu tytułu na smartfony to już osobna kwestia, bo finalnie możemy otrzymać coś… ciekawego. Niekoniecznie w duchu oryginału, ale też zdaje się, że nie o to chodziło Blizzardowi, kiedy podejmował współpracę. A jak sprawa wygląda z Marvelem?

Gry Marvela od NetEase

To jeszcze o wiele za wcześnie, by wyrokować, co takiego dostaniemy w wyniku nawiązanej współpracy pomiędzy tymi dwiema firmami. Możemy tylko podejrzewać, że większość tytułów będzie skierowana jednak na rynek mobilny, co z jednej strony cieszy, a z drugiej cieszy. Gry Marvela na smartfony, które zostałby przygotowane w odpowiedni sposób, zapewnią obu firmom gigantyczny sukces finansowy i chyba nikt nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Gorzej będzie to wyglądało, jeżeli te produkcje zostaną opakowane w mikropłatności czy lootboxy. Niestety, ale mamy podejrzenie, że tak właśnie się stanie.

Głównie dlatego, że w pierwszej kolejności gry Marvela powstałe w wyniku współpracy z NetEase, zostaną wypuszczone w Chinach. Dopiero później możemy liczyć na ich globalny start, a to już jasno pokazuje, dla kogo tworzone będą produkcje. Nie oznacza to, że będą one gorsze, ale z całą pewnością będą inne, niż te, do których przyzwyczajony jest gracz „z zachodu”. Ciekawe jest też to, że gry Marvela nie będą jedynym tematem, który ma się zająć firma. W grę wchodzi także produkowanie seriali telewizyjnych oraz komiksów. Tak, w większości skierowanych właśnie na chiński rynek.

Tam, gdzie są pieniądze

Nie będzie chyba dla nikogo niespodzianką, jeżeli powiemy, że w Chinach można świetnie zarobić na popkulturze. Przecież Hollywood od dawna z tego korzysta, a wiele największych produkcji jest współprodukowanych przy udziale chińskich firm. Tam także zarabia się krocie w kinach, czego przykładem jest chociażby wspomniane wcześniej Avengers Endgame. Nie dziwne więc, że Marvel nawiązał współpracę z firmą, która może mu zapewnić doskonały start nowych produkcji na tamtym rynku.

Piękny początek współpracy

Możemy spodziewać się w kolejnych latach potężnej ofensywy ze strony Marvela. Końca dobiegła ta faza uniwersum (prawie, bo jeszcze Spider-Man: Far From Home) i trzeba szukać nowych miejsc, gdzie będzie można promować superbohaterów. O współpracy na linii Marvel i NetEase wypowiedziały się obie strony. Założyciel i CEO NetEase, William Ding, powiedział tak:

„Podziwiając pracę, którą Marvel stworzył na przestrzeni lat, jesteśmy podekscytowani, by włączyć te ukochane historie i postacie do światowej klasy treści rozrywkowych dla fanów na całym globie. Stosując się do hasła marki NetEase „Passion of Gamers”, będziemy ciężko pracować nad dostarczaniem treści wysokiej jakości, które z przyjemnością zobaczą gracze i fani Marvela.”

Prezes Marvel Entertainment, Dan Buckley, wypowiedział się w następujący sposób:

„Superbohaterowie Marvela zainspirowali cały wszechświat sposobem opowieści, który rezonuje w dzisiejszych mediach – a gry są jednym z najlepszych sposobów, by doświadczać tych historii. Jako światowy lider w grach online, NetEase jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli dotrzeć z Marvel Universe do większej liczby fanów na całym świecie. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się więcej na temat nowych, ekscytujących gier i innych treści, które zostaną opracowane w ramach tego partnerstwa.”

Zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie. Na razie zachowany chłodny optymizm.

Nowe gry oraz smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: WccfTech / Marvel / NetEase / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....