Microsoft Edge

Microsoft Edge oficjalnie na macOS

Osoby pragnące przetestować Microsoft Edge na MacBooku lub innym komputerze pracującym pod kontrolą macOS, mogą już zrobić to oficjalnie. Przeglądarka w wersji Canary jest już dostępna w kanale Insider.

Microsoft Edge
fot. Microsoft

Nie będę rozwodził się nad tym, czy warto pchać się w przeglądarkę, której przyszłość jest niepewna. Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Niemniej, uważam że każdy fan elektroniki użytkowej korzystający z komputera pracującego na macOS powinien zapoznać się z możliwościami Microsoft Edge. Przeglądarkę, w wersji Canary można pobrać już oficjalnie z serwerów giganta.

Microsoft Edge na macOS

Gigant z Redmond zapewnia, że aplikacja oferuje te same możliwości, co wersja przygotowana dla systemu Windows. Dotyczy to także optymalizacji. Różnica tkwi w pewnych elementach interfejsu, które firma musiała dostosować do systemu macOS, tak aby zachować cenioną przez użytkowników spójność wizualną. Dotyczy to między innymi czcionek oraz menu.

Microsoft Edge
Microsoft Edge

Microsoft wykorzystuje również sprzętowe możliwości komputerów klasy MacBook. Edgde jest bowiem zgodne z paskiem Touch Bar.

Aplikację możecie pobrać z serwerów MicrosoftedgeinsiderKomputery znajdziecie w sklepie Vipelektrogadzet.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...