Gry na PS4 – Moje TOP 3 2016

Gry na PS4 w 2016 – trochę tego było, ale wybór TOP 3 tych najlepszych był wyjątkowo trudnym zadaniem. Wszak mówimy o produkcjach na najczęściej kupowaną konsolę na świecie.

Uncharted 4

Premiera konsoli od Sony miała przynieść rewolucję na rynku. Nowa generacja, czyli szybsze podzespoły oraz produkcje, które mogłyby sprawić, że na zawsze gry będą już kojarzyły się z czarnym pudełkiem, a nie blaszakiem. Niestety tak się nie stało, a z każdym kolejnym miesiącem tylko utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że PS4 póki co oferuje stosunkowo niewiele. Poniższe zestawienie jest czysto subiektywne, a mój wybór kierowany był radością z rozgrywki.

GRY NA PS4 w 2016 – TOP 3

Uncharted 4

Wybór miejsca pierwszego był raczej oczywisty. Produkcja Naughty Dog od chwili, gdy została zapowiedziana, wywoływała niesamowite emocje. Kolejne przygody Nathana Drake’a na trailerach wyglądały obłędnie i pokazywały prawdziwą moc konsoli Sony. W chwili premiery mogło wydarzyć się wiele, ale na szczęście developer stanął na wysokości zadania. „Uncharted 4” okazało się doskonale wyważoną produkcją ze sprawnie poprowadzoną fabułą, wyrazistymi postaciami, a także zapierającymi dech w piersi akcjami rodem z najlepszych filmów przygodowych.

Wiedźmin 3: Krew i wino

CD Projekt RED dokonał rzeczy niemożliwej. Stworzył dodatek, który można bez najmniejszego problemu nazywać pełnoprawną produkcją i nie ma w tym krzty przesady. Ponownie wracamy do wykreowanego przed „Redów” świata i możemy wcielić się w Geralta. Zupełnie nowa kraina Toussaint i godzinny rozgrywki na najwyższym poziomie. Czy można chcieć czegoś więcej? Tak, kolejnego dodatku, który pozwoli nam po raz kolejny zatopić się w świecie niemal idealnym.

Rise of the Tomb Raider

Graczom długo przyszło czekać na nową odsłonę sagi z panią archeolog w roli głównej. Mówimy oczywiście o użytkownikach PS4, którzy otrzymali dostęp do gry znacznie później niż inni (PC, Xbox). Warto było jednak czekać, bo odświeżona wersja Lary to bardzo dobra produkcja czerpiąca wzorce od najlepszych. Emocjonująca rozgrywka podparta świetną grafiką miała jednak kilka minusów. Największym była fabuła, ale to możemy akurat wybaczyć.

A jaka jest wasza wielka trójka?

Fot: Playstation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...