Najczęściej wybierany prezent minionych świąt? Flurry Analytics odpowiada

Ten rok pomimo świetnych wyników sprzedaży nie był dla Apple łaskawy. Tym bardziej powinien dziwić wynik badań Flurry Analytics, w myśl którego najczęściej wybieranym prezentem z segmentu elektroniki użytkowej był właśnie iPhone.

Flurry Analytics

Apple się kończy? Android jest najpopularniejszą mobilną platformą? Nowe iPhone’y to odgrzewane kotlety? Niezależnie od tego z której strony „zaatakujemy” firmę musimy wziąć pod uwagę, że produkty sadowników w dalszym ciągu należą do topowych i stanowią obiekt westchnień fanów urządzeń mobilnych.

Flurry Analytics pokazuje kto tak naprawdę rządzi

Zacznijmy od zdefiniowania, na czym opierają się dane zaprezentowane na wykresie umieszczonym na początku wpisu. Otóż są to informacje o procentowym udziale aktywacji urządzeń mobilnych w okresie od 19 do 25 grudnia, a więc w czasie świątecznym. Dane pokazują, na ile popularnym prezentem okazały się sprzęty poszczególnych producentów.

Jak nie trudno zauważyć królują tutaj iSprzęty, a mówiąc ściślej – iPhone’y, których procent aktywacji sięgnął aż 44 punktów procentowych. Całkiem nieźle poradził sobie również Samsung, który zaliczył w tym roku potężną wpadkę, która poskutkowała wycofaniem ze sprzedaży Galaxy Note 7.

Flurry Analytics pokazuje nowy trend

Flurry Analytics

Statystyki opublikowane przez FA dają domyślenia i ukazują nową modę. Modę na smartfony z ekranami o większej przekątnej, nazywanych phabletami. Okazuje się, że są to coraz częściej wybierane urządzenia, szczególnie jeśli zestawimy je ze sprzętem o niższej przekątnej wyświetlacza.

Źródło: Flurry Analytics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...