Gry zarabiające najwięcej

Gry zarabiające najwięcej dla Sony oraz Microsoft – TOP 10

Istnieje przeświadczenie, że to produkcje ekskluzywne na daną platformę, najlepiej się sprzedają. I to przeświadczenie jest potwierdzane przez doniesienia z np. obozu Sony, który publikuje informacje ile to sztuk konsoli sprzedało po premierze Spider-Man. I jest to po części prawda, ale gry zarabiające najwięcej dla konsol, nie są jednak ekskluzywami.

Gry zarabiające najwięcej

Są firmy, które zajmują się badaniem rynku. To bardzo potrzebny sektor, a już w przypadku gier wideo. W końcu producenci muszą wiedzieć, co takiego się „sprzedaje”, żeby mogli kontynuować dobrą passę. W Stanach Zjednoczonych istnieje firma The NPD Group, która dostarcza comiesięczne raporty odnośnie ilości sprzedanych gier na tamtejszym rynku. Tym razem jej dyrektor wykonawczy, czyli Mat Pistacella, podzielił się zestawieniem TOP10 tytułów zarabiających najwięcej dla dwóch największych konsol na rynku.

Gry zarabiające najwięcej

Warto zaznaczyć, że gry zarabiające najwięcej, nie zawsze muszą być tymi najlepszymi. Zestawienia TOP 10 częściowo to potwierdzają, ale to oczywiście w pełni subiektywne odczucie. Widać jednak, że tytuły, które się na listach znalazły, swój duży sukces zapewniają po części rozwiązaniom online. Nie będzie to chyba niespodzianką, bo przecież multiplayer to kopalnia złota. Tam zarabia się najwięcej i nie dziwne, że wielu wydawców coraz przychylniej spogląda na tą właśnie opcję. Niestety, ale cierpią na tym tytuły skierowane tylko dla pojedynczego gracza.

Niektórym producentom udaje się jednak to ze sobą połączyć i doskonałym przykładem jest tutaj Rockstar, które Grand Theft Auto V znalazło się na szczycie listy. I to w obu przypadkach, czyli zarówno dla konsoli Sony, jak i Microsoftu. Tak wygląda lista przedstawiająca gry zarabiające najwięcej dla obu firm.

PlayStation 4                                                  Xbox

  1. Grand Theft Auto V                                Grand Theft Auto V
  2. Call of Duty: WWII                                  Call of Duty: WWII
  3. Call of Duty Black Ops III                      Call of Duty Black Ops III
  4. Call of Duty Infinite Warfare                 Call of Duty Infinite Warfare
  5. NBA 2K18                                                 Battlefield 1
  6. Battlefield 1                                              Star Wars Battlefront
  7. God of War                                               Call of Duty: Advanced Warfare
  8. Star Wars Battlefront                             Halo 5: Guardians
  9. Call of Duty: Advanced Warfare           Destiny 2
  10. NBA 2K17                                                 Fallout 4

Multiplatformy rządzą

Jak dobrze widać na wyżej zaprezentowanej liście, najlepiej radzą sobie nie tytuły ekskluzywne, ale takie dostępne na wielu platformach na raz. Tak naprawdę to dopiero na siódmym miejscu znalazło się dopiero God of War, które było jednym z największych sukcesów tego roku. Spider-Man na listę ma się wedrzeć już w przyszłym miesiącu, ale daleko mu będzie jeszcze do pozycji lidera. W Xbox sytuacja wygląda podobnie, bo Halo 5: Guardians znajduje się dopiero na ósmej pozycji.

Widać za to, że doskonale radzą się FPS’y, które zdominowały oba zestawiania. Co więcej, pierwsze cztery pozycje na obu listach wyglądają identycznie. Same strzelanki doskonale sobie radzą w opcji multiplayer i to zapewne wpływa także na sprzedaż. Tytuły sportowe lepiej radzą sobie na PlayStation 4, choć na Xbox niedługo mają trafić jeszcze NBA 2K18 czy Overwatch. Zestawienie zostało stworzone z danych, które pochodzą ze sprzedaży fizycznych i cyfrowych edycji gier.

Jednak nie wszystkie firmy tak chętnie dzielą się wynikami, więc może ono nie oddawać w 100% rzeczywistości. TOP 10 przedstawiające gry zarabiające najwięcej przygotowano z datą do 6 października. Więc jeszcze sporo może się zmienić, skoro Red Dead Redemption 2 radzi sobie świetnie.

Nowe konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Twitter / WccfTech / The NPD Group / Rockstar

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...