GTA 5 na PC – po premierze…

Od premiery pecetowej wersji piątej odsłony „GTA” minął już prawie miesiąc. Pora zatem krótko podsumować, czy najnowszy projekt studia „Rockstar” znowu okazał się finansowym sukcesem.

Co prawda dane nie są oficjalne, gdyż nie pochodzą od samych twórców, a z serwisu „Steamspy”, który to zajmuje się śledzeniem aktywności na kontach platformy „Steam” i zbieraniem o nich danych, ale i tak robią spore wrażenie. Do tej pory produkcja przypisana została do ponad dwóch milionów kont na platformie studia „Valve”. Zaznaczyć tu też trzeba, iż w dystrybucji krążą jeszcze egzemplarze, które nie działają na powyższej platformie.

Jak można zauważyć, tytułowi nie zaszkodziło nawet to, że komputerowi gracze musieli stosunkowo długo czekać na swoją wersję, ani szeroko rozpowszechnione na tej platformie sprzętowej piractwo.

W międzyczasie ukazała się również aktualizacja, która wyeliminowała sowitą porcje błędów, poprawiła stabilność, ale przede wszystkim utrudniła życie moderom. Po zainstalowaniu update’u możemy pożegnać się z bezproblemowym korzystaniem z narzędzia „Script Hook V” , które pozwalało nam na odpalanie stworzonych przez środowisko graczy modów. Pomimo braku wsparcia oryginalnych twórców, w sieci aż roiło się od modyfikacji umożliwiających między innymi nadawanie postaciom nadludzkich zdolności czy sterowanie zwierzakami.

http://www.youtube.com/watch?v=QAwaHolOCPA

Oczywiście zespół pracuje już nad działającą wersją aplikacji. Póki co odradzamy jednak instalowanie łatki naprawczej od „Rockstar Games” – wyłącznie w przypadku, gdy ważniejsze dla was jest korzystanie z wszelakich modyfikacji w grze niżeli pozbawiona „bugów” rozgrywka w „Grand Theft Auto 5”.

Jeśli chcecie osobiście podbić statystyki sprzedaży piątej odsłony cyklu „GTA”, zachęcamy do odwiedzenia naszego e-sklepu.

Źródło: Steamspy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...