ipro 750x300 1

Nowy tablet od Apple? Czyli iPad Pro

Lubimy plotki, nawet te, które później się nie sprawdzają. Jeżeli spojrzymy na światek nowych technologii, komunikacja z użytkownikami za pomocą „przecieków” staje się powoli standardem, który podjudza ciekawość i wzbudza zainteresowanie produktami producenta. Apple tego nie potrzebuje, ale o ich nowościach i tak chętnie czytamy. Tak jak o iPad Pro.

 
ipro 750x300 1
Fakt, że Apple chciało wypuścić większą wersję iPada znany był od dawna. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się dwa lata temu, a do tej pory Pro nie zagościło w ofercie producenta. Za sprawą Onleaks do sieci wyciekł schemat urządzenia. Ten jednak datowany jest na grudzień zeszłego roku i nie wszystko, co da się z niego wyczytać, wygląda na prawdziwe.
Zacznijmy od tego, że oficjalnego potwierdzenia ze strony Apple próżno szukać. Jeżeli dobrze pójdzie, sprzęt zadebiutuje jeszcze w tym roku, a dowiemy się o nim zapewne przed samą premierą. Rynek tabletów nie wygląda obecnie tak obiecująco jak jeszcze dwa lata temu. Wprawdzie ich sprzedaż utrzymuje się na wysokim poziomie, ale jednak cały czas spada. Wyjściem z tej sytuacji może być zmiana targetu, czyli wyjście do klienta biznesowego. A dla niego ważny może być rozmiar urządzenia, tak by wszystko było na nim jasne i klarowne.
Przejrzystość zapewnić ma w iPad Pro przekątna 12,9 cala. Rozmiar całego urządzenia wygląda zachęcająco (pełne wymiary – 305,7 x 222,6 x 7, 2 mm), a umieszczone na jego obudowie cztery głośniki tylko potwierdzają wcześniejsze plotki na temat wyposażenia. Na obudowie znalazło się miejsce na przycisk włączający, ten od regulacji dźwięku, wejście na słuchawki oraz, co zaskakujące, port Lightning. Widząc to, jak Apple wprowadza do nowych produktów USB typu C, spodziewaliśmy się ujrzeć właśnie je. Ale po pierwsze, projekt może ulec jeszcze zmianie, a po drugie, nie wiadomo na ile wypuszczony do sieci render jest prawdziwy.
 
ipro 750x300 2
Co ma mieć w sobie iPad Pro? Procesor A8X (lub A9), 2 GB RAM, ekran z technologią Force Touch oraz rysik z technologią Bluetooth oraz NFC. Ile z doniesień okaże się prawdą? Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale jesteśmy pewni jednego. Cokolwiek Apple wypuści na rynek, sprzeda się w gigantycznej ilości.
Szeroki wachlarz tabletów znajdziecie pod tym adresem.
Źródło: MacRumors
Fot: jw.,

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...