GTA Redux slide

GTA 5 Redux – czy Grand Theft Auto 5 może wyglądać lepiej?

Społeczność graczy pecetowych kocha wszelkiego rodzaju modyfikacje poprawiające nie tylko grafikę ulubionych produkcji, ale i zmeniające mechanikę rozgrywki. Marką cieszącą się szczególnym zainteresowaniem modderów jest seria „Grand Theft Auto”.

GTA Redux slide

Jak doskonale wiemy, możliwości tworzenia modów do najnowszej odsłony „GTA” są niestety mocno ograniczone, lecz jedną kategorią, w której gracze radzą sobie całkiem nieźle, są modyfikacje poprawiające grafikę. Kanadyjczyk Josh Romito, który kończy powoli prace nad „GTA 5 Redux” zapowiedział, że projekt ma być najbardziej kompleksowym modem graficznym dedykowanym produkcji studia „Rockstar Games”.

Developer od podstaw przeprojektował efekty pogodowe, które będą wyglądać ładniej, ale i bardziej naturalnie niż ma to miejsce w oryginale. Dodatkowo przygotował nowe skrypty oświetlenia i cieniowania. Kanadyjczyk pomyślał również o takich elementach jak wierne oddanie zanieczyszczenia świetlnego. Modyfikacja pozwoli na wierne oddanie zanieczyszczenia świetlnego, a usunie z kolei aberrację chromatyczną oraz różne szumy wizualne.

GTA Redux screen 1

Modderowi udało się także podmienić wiele tekstur na wersje w rozdzielczości 4K. Na lepszą jakość liczyć mogą: drogi, uszkodzenia samochodów, małe obiekty na ulicach (butelki czy gazety), rośliny, kamienie, efekty ognia i wody, a nawet plakaty i reklamy. Twórca zapewnia, że w planach jest jeszcze zwiększenie szczegółowości teselacji odpowiedzialnej za poziom detali terenu oraz specjalnie przerobione wersje zestawów „ENB” i „ReShade”.

Całość ma być zaprojektowana w taki sposób, aby gracz miał możliwość dopasowania wyglądu gry do swoich potrzeb. Samo narzędzie „ReShade” ma zaoferować dziesięć opcji i posiadać alternatywne wsparcie dla starszych wersji moda, dla osób, które skarżyły się na problemy z edycją 2.0. Z pełną listą zmian możecie się zapoznać na oficjalnej stronie „GTA 5 Redux”.

GTA Redux screen

Romito nie podaje jeszcze, kiedy dokładnie projekt ujrzy światło dzienne, twierdząc, iż „nie chce się śpieszyć”. Radził się, też przygotować na to, że instalacja modyfikacji zwiększy wymagania sprzętowe na „PC”.

http://www.youtube.com/watch?v=_IacioDps9A

Najnowsze informacje na temat „GTA 5 Redux” znajdziecie na oficjalnej stronie modyfikacji.

Źródło: Eurogamer.net

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...