Spontime – polski sukces w Dolinie Krzemowej

Polska studentka stworzyła aplikację, która pozwoli w łatwy sposób umawiać się ze znajomymi na wspólne wyjścia i wydarzenia. Spontime, o której mowa, jest już oficjalnie dostępna do pobrania.  

Karolina Demiańczuk, 21-letnia studentka SGH, stworzyła startup, który na chwilę obecną wyceniany jest na 3,3 milionów dolarów. Aplikacja, przy której pomagali jej Dawid Koncewicz (deweloper na system iOS), Piotr Król (deweloper na system Android), Łukasz Muszyński (deweloper) i Dima Miroshnichenko (dizajner UX/UI), przyjęła się dobrze w Stanach Zjednoczonych.

Polski nie znaczy gorszy, co pokazuje sukces młodego zespołu. Wszyscy jego członkowie są studentami. Startup powstał w październiku 2015 roku i bardzo szybko przeniesiono go do San Francisco. Spontime umożliwia nam planowanie czynności, do której mogą dołączyć nasi znajomi. Przy każdej z nich wyświetla się godzina i miejsce, a także widoczna jest informacja o tym, kto jeszcze planuje się przyłączyć do wspólnego spędzania czasu. Całość wygląda bardzo prosto – już nie trzeba pisać lub dzwonić do znajomych; wystarczy zaplanować aktywność i zaznaczyć ludzi, którzy zostaną o niej powiadomieni.

Jak mówi Karolina Demiańczuk, od dawna myślała nad tym, że brakuje platformy, która umożliwiałaby szybkie powiadamianie znajomych o tym, co się robi. Często przez to, że nie miało się osoby do towarzystwa, trzeba było z jakichś planów zrezygnować. Spontime ma wypełnić tę lukę.

W rozwoju projektu pomaga jej Polski Most Krzemowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który ułatwia dotarcie do amerykańskiej Silicon Valley. Wspiera go również polski Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Waszyngtonie, polski rządowy projekt Sillicon Valley Acceleration Centre oraz fundacja Rotary International.

Sam pomysł ma szansę osiągnąć sukces, bo planowanie czegoś za pomocą Spontime jest łatwiejsze niż próba skrzyknięcia w krótkim czasie określonej liczby znajomych na Facebooku. Aplikacja załatwia problem tego, że do kogoś nie dotarło powiadomienie, ktoś coś pominął itp.

http://www.youtube.com/watch?v=SYK9Mw5XCVU

Aplikacja jest do pobrania w sklepach Google Play i App Store. Chociaż dostępne jest na chwilę obecną jedynie w angielskiej wersji językowej, to w przyszłości mają pojawić się też inne języki do wyboru. 

Oficjalna strona Spontime i profil na Facebooku

 

Źródło informacji: Spontime

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...