jbl 750x300 1

Gustowny soundbar od JBL

Problem z dźwiękami wychodzącymi z telewizora, dotknął zapewne wielu użytkowników. Nierówne, zbite i spłaszczone to odpowiednie słowa określające to, co wypluwa z siebie płaski ekran. Dla tych, którzy chcą czegoś więcej, niż standardu, JBL przygotowało ciekawe rozwiązanie.

 
jbl 750x300 1
Soundbar Cinema SB250 to nowość, którą na rynek wprowadza jedna z najlepszych firm zajmujących się sprzętem audio. Warto nadmienić, że w spółce JBL znajdują się tacy giganci jak AKG, Infinity czy Harman Kardon. I to spod ich maszyny wyszło to cudo o niewielkich rozmiarach.
Płaskie telewizory oprócz gładkiej tafli ekranu, często oferują równie płaski dźwięk. Można zainwestować w zestaw kina domowego i rozstawić głośniki, ale można też ograniczyć się do jedynie dwóch urządzeń i tak naprawdę, jednego kabla. Cinema SB250 łączy się z telewizorem za pomocą jednego przewodu (optycznego lub analogowego), a komunikacja z podręcznym subwooferem odbywa się za pomocą bluetootha.
 
jbl 750x300 2
W zależności od tego, gdzie zamontujemy soundbar, możemy odpowiednio go skonfigurować za pomocą korektora brzmień. Wieszając głośnik na ścianie otrzymamy inny dźwięk, niż wtedy, gdy umieścimy urządzenie na półce. Miło, że producent pomyślał o czymś takim. Niezależnie od poziomu głośności, można regulować niskie tony subwoofera. Ciekawie zapowiada się technologia JBL SoundShift, która pozwala na szybkie i bezproblemowe przełączanie źródła dźwięku. Wystarczy jeden prosty ruch, by dźwięk dobiegał z naszego smartfona czy tabletu.
Samo zarządzanie Cinema SB250 wydaje się banalnie proste i dostosowane do podstawowych potrzeb użytkowników kin domowych. Dźwięk zawsze będzie na jednym poziomie (nawet podczas reklam), a funkcja Herman Surround zapewnić ma brzmienie 360 stopni. Soundbar wyposażono w dwa moduły dwudrożne (przetwornik 55 mm) oraz kopułowy głośnik wysokotonowy (32 mm). Ile to nas będzie kosztowało? Cenę ustalono na 1499 złotych.
Źródło: JBL
Fot: jw.
_____________________
Sprzęt do kina domowego znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...